Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Komputer Chroń swoje dane! (film)

Chroń swoje dane! (film)

 

Ochrona danych osobowych filmJak trwale usunąć informacje ze swojego internetowego profilu? Czy możesz przenieść swoje kontakty i zdjęcia do innego serwisu? Kontrola nad informacjami o sobie, dostęp do swoich danych, ich zmiana i usuwanie, to podstawowe prawa, które muszą być zagwarantowane w dzisiejszym świecie mediów cyfrowych.

 

 

Klip przygotowany przez Komisję Europejską w krótki (50 sekund), zabawny i bardzo obrazowy sposób pokazuje, jak wiele zagrożeń niesie za sobą beztroskie umieszczanie w internecie niezabezpieczonych informacji o sobie samym lub innych osobach.

 

 

Wiceprzewodnicząca KE Viviane Reding, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa wskazuje, że obowiązująca od 15 lat dyrektywa dotycząca ochrony danych powinna zostać znowelizowana, aby korespondowała z wymogami współczesnego świata. Jej zdaniem, kluczowe powinno być zapewnienie każdemu obywatelowi Unii prawa do "bycia zapomnianym" czyli możliwość wykasowania swoich danych np. z portali społecznościowych czy baz danych sklepów internetowych.

 

- Użytkownicy internetu muszą mieć skuteczną kontrolę nad tym, co zamieszczają w sieci, muszą być w stanie korygować te treści, wycofywać je lub usuwać, jeśli takie życzenie wyrażą. Co się dzieje jeśli chcesz na stałe zlikwidować swój profil na portalu społecznościowym? Czy można to łatwo zrobić? Prawo do "bycia zapomnianym" to podstawowa zasada, jaka powinna dziś obowiązywać w wirtualnym świecie ? zaznacza Viviane Reding.

 

Źródło: http://ec.europa.eu/polska/news/110127_data_protection_pl.htm

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Peninsula College of Medicine & Dentistry (PCMD) w Wielkiej Brytanii wydają się popierać tezę, że kontrola ciśnienia tętniczego powinna być wykonywana na obu rękach.

Choć zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ciśnienie powinno być mierzone na obu rękach, ankiety przeprowadzone wśród lekarzy ujawniły, że nie robią oni tego zbyt często. 
"Nasze wyniki wskazują, że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym na prawej i lewej ręce wynosząca 10 mmHg może pomóc w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka, którzy wymagają dalszej oceny stanu naczyń krwionośnych" - powiedział dr Christopher Clark, prowadzący badania. Różnicę tę naukowcy wiążą z chorobami naczyń obwodowych. Przebiegają one zwykle bezobjawowo, ale mogą prowadzić do zwężenia lub niedrożności tętnic. Natomiast rozbieżność wynosząca 15 mmHg może świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych, a także o zwiększonym o 70 proc. ryzyku zgonu z powodu chorób układu krążenia. Nie jest przy tym istotne, na której ręce wartość ciśnienia jest wyższa. 

Źródło: Lancet 2012, doi:10.1016/S0140-6736(11)61710-8.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt