Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Komputer Chroń swoje dane! (film)

Chroń swoje dane! (film)

 

Ochrona danych osobowych filmJak trwale usunąć informacje ze swojego internetowego profilu? Czy możesz przenieść swoje kontakty i zdjęcia do innego serwisu? Kontrola nad informacjami o sobie, dostęp do swoich danych, ich zmiana i usuwanie, to podstawowe prawa, które muszą być zagwarantowane w dzisiejszym świecie mediów cyfrowych.

 

 

Klip przygotowany przez Komisję Europejską w krótki (50 sekund), zabawny i bardzo obrazowy sposób pokazuje, jak wiele zagrożeń niesie za sobą beztroskie umieszczanie w internecie niezabezpieczonych informacji o sobie samym lub innych osobach.

 

 

Wiceprzewodnicząca KE Viviane Reding, komisarz ds. sprawiedliwości, praw podstawowych i obywatelstwa wskazuje, że obowiązująca od 15 lat dyrektywa dotycząca ochrony danych powinna zostać znowelizowana, aby korespondowała z wymogami współczesnego świata. Jej zdaniem, kluczowe powinno być zapewnienie każdemu obywatelowi Unii prawa do "bycia zapomnianym" czyli możliwość wykasowania swoich danych np. z portali społecznościowych czy baz danych sklepów internetowych.

 

- Użytkownicy internetu muszą mieć skuteczną kontrolę nad tym, co zamieszczają w sieci, muszą być w stanie korygować te treści, wycofywać je lub usuwać, jeśli takie życzenie wyrażą. Co się dzieje jeśli chcesz na stałe zlikwidować swój profil na portalu społecznościowym? Czy można to łatwo zrobić? Prawo do "bycia zapomnianym" to podstawowa zasada, jaka powinna dziś obowiązywać w wirtualnym świecie ? zaznacza Viviane Reding.

 

Źródło: http://ec.europa.eu/polska/news/110127_data_protection_pl.htm

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Eksperci twierdzą, iż opalanie w solarium jest bezpieczne, ale tylko do 50 dawek w roku. Jedna dawka to 1 minuta poddania się nasłonecznieniu w solarium.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt