Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Komputer Bezpieczeństwo teleinformatyczne

Bezpieczeństwo teleinformatyczne

 
Spis treści
Bezpieczeństwo teleinformatyczne
Dostępność usługi
Poufność danych
Bepzieczeństwo prawne
Wszystkie strony

NASKPoczucie bezpieczeństwa, nawet najbardziej usprawiedliwione, jest złym doradcą.
Joseph Conrad

Dużo mówi się o szeroko rozumianym bezpieczeństwie informatycznym przedsiębiorstwa, a patrząc na rozwój form z branży można powiedzieć, że także coraz więcej się w tym temacie robi. Takie hasła jak firewall, IDS/ IPS, polityka bezpieczeństwa, zasady bezpieczeństwa etc. stają się codziennością i już nikogo nie dziwią. Ale powstaje pytanie, czy opracowanie polityki bezpieczeństwa, przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa i uszczelnienie systemów stosowanych w przedsiębiorstwie wystarczy do tego, aby nasz biznes był w pełni bezpieczny?


No właśnie, kiedy biznes jest bezpieczny? Pewnie na to pytanie każdy odpowie inaczej ? w zależności od swoich doświadczeń. Finansista będzie mówił o cash flow, prawnik o umowach i orzecznictwie, szef produkcji o serwisowaniu maszyn, administrator IT o bezpieczeństwie aplikacji, a szef ochrony o bezpieczeństwie fizycznym budynków. Jeśli wszystkie te elementy będą razem tworzyły jedną spójną całość, możemy zacząć myśleć o tym, że firma została zabezpieczona, że nie nastąpi jakieś nieprzewidziane zdarzenie, które zaprowadzi przedsiębiorstwo na próg bankructwa.

Ale jaka jest w tym wszystkim rola usług telekomunikacyjnych? W mojej ocenie usługi telekomunikacyjne są dla firmy tym, czym układ nerwowy dla  człowieka. Jeśli szwankuje, konsekwencje są różne: od niewielkich tików nerwowych po nagły zgon. Dlatego od wielu lat z myślą o zapewnieniu  bezpiecznej łączności dla przedsiębiorstw rozwijane są usługi budowy wydzielonych sieci korporacyjnych popularnie nazywanych VPN. W teorii wszyscy wiemy, że dla firmy wielooddziałowej sieć korporacyjna jest właściwym rozwiązaniem, ale co daje to przedsiębiorstwu w praktyce? Zastanawiając się, dlaczego warto inwestować w sieci korporacyjne, można rozważyć trzy obszary, w ramach których sieci korporacyjne skutecznie chronią  przedsiębiorstwo. Chodzi o dostępność i poufność danych, a także o bezpieczeństwo prawne firmy czy korporacji.

nask
 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Naukowcy z USA stwierdzili, że w mózgu osób cierpiących na bóle pleców, kurczą się obszary związane z odczuwaniem emocji i myśleniem. Nie uzyskali jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy bóle pleców są przyczyną, czy jedynie skutkiem zmian w mózgu.

Badania nad konsekwencjami bólów w plecach zapoczątkował dr Vania Apkarian z Northwestern University w Chicago. Do podjęcia badań w tej dziedzinie zainspirowały go wcześniejsze obserwacje osób z bólami pleców, u których stwierdzono zmiany w tzw. istocie szarej w mózgu, odpowiedzialnej za proces uczenia się i zapamiętywania.

Zdaniem Apkariana potwierdzenie, że to bóle pleców powodują zmniejszanie się w mózgu obszarów odpowiedzialnych za funkcje umysłowe może stanowić prawdziwy przełom w medycynie.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt