Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Pożarowe Bezpieczne prace niebezpieczne pożarowo (I)

Bezpieczne prace niebezpieczne pożarowo (I)

 
Spis treści
Bezpieczne prace niebezpieczne pożarowo (I)
Co to są prace niebezpieczne-pożarowo?
Wszystkie strony
spawanie praca niebezpieczna pożarowoWydawałoby się, że praca szlifierką kontową to nic trudnego. Wystarczy jednak zwykłe niedopatrzenie, brak wyobraźni czy też zwykła rutyna, aby przy teoretycznie tak prostej czynności doszło do tragedii.  Sypiące się spod tarczy iskry wydają się niegroźne. Wielu z nas zapewne powie, że uderzenie jedną z nich nie stwarza zagrożenia. Jest to jednak tylko pozorne bezpieczeństwo.

Temperatura wielu z nich wystarczy by doprowadzić do zapłonu wielu substancji palnych. Podobnie niebezpieczna jest praca spawarką. Niewłaściwie przygotowane, prowadzone i zabezpieczone prace spawalnicze oraz inne z użyciem ognia otwartego (remonty instalacji, dachów budynków itd.) są przyczyną wielu groźnych pożarów. Zdarzają się przypadki powstania pożaru spowodowanego ww. pracami w pomieszczeniach sąsiednich oddalonych o kilka metrów od miejsca pracy.
Należy pamiętać, iż praca tego typu urządzeniami zaliczane są do prac pożarowo niebezpiecznych, a pożary przez nie wywołane są niejednokrotnie zauważane dopiero po kilku godzinach od chwili zakończenia prac (pora nocna) co sprawia, iż obejmują duże powierzchnie i powodują znaczne straty materialne.

  

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Peninsula College of Medicine & Dentistry (PCMD) w Wielkiej Brytanii wydają się popierać tezę, że kontrola ciśnienia tętniczego powinna być wykonywana na obu rękach.

Choć zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ciśnienie powinno być mierzone na obu rękach, ankiety przeprowadzone wśród lekarzy ujawniły, że nie robią oni tego zbyt często. 
"Nasze wyniki wskazują, że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym na prawej i lewej ręce wynosząca 10 mmHg może pomóc w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka, którzy wymagają dalszej oceny stanu naczyń krwionośnych" - powiedział dr Christopher Clark, prowadzący badania. Różnicę tę naukowcy wiążą z chorobami naczyń obwodowych. Przebiegają one zwykle bezobjawowo, ale mogą prowadzić do zwężenia lub niedrożności tętnic. Natomiast rozbieżność wynosząca 15 mmHg może świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych, a także o zwiększonym o 70 proc. ryzyku zgonu z powodu chorób układu krążenia. Nie jest przy tym istotne, na której ręce wartość ciśnienia jest wyższa. 

Źródło: Lancet 2012, doi:10.1016/S0140-6736(11)61710-8.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt