Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Konferencja SITP w Katowicach

Konferencja SITP w Katowicach

 

SITPW dniu 24 maja 2013 roku Stowarzyszenie Inżynierów i Techników Pożarnictwa - Zarząd Oddziału w Katowicach, przy współudziale Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Katowicach oraz Śląskiej Rady Naczelnej Organizacji Technicznej w Katowicach, organizuje konferencję szkoleniową pt.:

OCHRONA PRZECIWPOŻAROWA W PRAKTYCE - MGLISTA RZECZYWISTOŚĆ A JAKA PRZYSZŁOŚĆ ?

Konferencja odbędzie się w budynku Biuro Centrum w Katowicach przy ul. Mickiewicza 29, w godz. od 930 do 1420 (rejestracja uczestników od godz. 830).

Tematyka tegorocznej konferencji poświęcona zostanie elementom, które w praktyce mają zdecydowany wpływ na prowadzenie bezpiecznej pod względem ochrony przeciwpożarowej eksploatacji budynków. Poważne traktowanie wszystkich elementów, które mają wpływ na szerokorozumiane bezpieczeństwo pożarowe, co prawda nie daje gwarancji, że pożar w obiekcie nie powstanie, ale na pewno spowoduje, że możliwości jego swobodnego rozprzestrzeniania się, a tym samym negatywnego oddziaływania na użytkowników - będą znaczne ograniczone. Analiza powstania oraz przebiegu szeregu pożarów, które miały miejsce w ostatnim czasie w naszym kraju wykazała, że rzeczywistość jest "mglista".

Niestety, potwierdzają to także wyniki czynności kontrolno-rozpoznawczych, prowadzonych w obiektach budowlanych przez Państwową Straż Pożarną. Nadal newralgiczny aspekt stanowią, właściwe wykonanie czynnych oraz biernych zabezpieczeń przeciwpożarowych, jak i utrzymywanie w odpowiednim stanie technicznym zastosowanych w obiekcie urządzeń przeciwpożarowych. Nierzadko też, wypracowane przez tak zwanych "specjalistów" procedury postępowań na okoliczność pożaru, nie mają nic wspólnego z rzeczywistością albo pozostają jedynie "niemymi" zapisami na papierze.  Dlatego też, tegoroczną konferencję, zdominuje tematyka praktycznego podejścia do ochrony przeciwpożarowej, która w ocenie organizatorów powinna pozwolić widzieć przyszłość w "lepszych barwach".

- Kierujemy ją do wszystkich osób odpowiedzialnych za administrowanie budynkami oraz utrzymanie ich we właściwym stanie, a przede wszystkim dozarządców i administratorów nieruchomości, na których spoczywa obowiązek przeprowadzenia obowiązkowych przeglądów i przygotowania budynku do kontroli; pracowników spółdzielni mieszkaniowych, zarówno działów technicznych jak i administracyjnych, którzy zajmują się przeprowadzaniem oraz udokumentowaniem przeglądów;właścicieli obiektów budowlanych, którzy ostatecznie odpowiadają za stan budynków i ich prawidłową eksploatację.

Planowane jest wygłoszenie referatów przez krajowych ekspertów, nie tylko z grona osób mających wpływ na kształt przepisów, ale i spośród tych, którzy mają bogate doświadczenia zawodowe. W załączeniu przedstawiamy szczegółowy program konferencji.

W przerwie konferencji zapraszamy do zwiedzania wystawy wyrobów, służących zabezpieczeniu przeciwpożarowemu obiektów budowlanych.

Koszt udziału w konferencji wynosi 300 PLN + VAT dla członków SITP oraz 400 PLN + VAT dla pozostałych uczestników. Opłata obejmuje materiały z konferencji oraz lunch.

W przypadku zainteresowania naszą ofertą prosimy o dokonanie w terminie do dnia 17 maja 2013 rokustosownej wpłaty na wskazane w Karcie Uczestnictwa konto i zwrotne przesłanie na adres Stowarzyszenia wypełnionych Kart Uczestnictwa w konferencji:

Fax: 032 6215615          lub         e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 


Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu +48 530451210.

Dla użytkowników portalu zNamiBezpiecznie.pl 10% zniżki przy zgłoszeniu za pomocą specjalnej karty zgłoszeniowej (poniżej)

Pobierz dodatkowe materiały:

Karta uczestnictwa

Program konferencji

Pismo przewodnie

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Na noworleańskim zjeździe American Society for Microbiology poinformowano, iż noszone przez lekarzy krawaty mogą sprzyjać przenoszeniu chorobotwórczych bakterii.
 
Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt