Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Bezpieczny powrót do szkoły (Warszawa)

Bezpieczny powrót do szkoły (Warszawa)

 

Początek roku szkolnego już za nami. Dyrekcja galerii handlowej Fort Wola w  Warszawie w ramach poprawy bezpieczeństwa w szkołach zadba więc o to, żeby tegoroczny powrót dzieci do szkoły był jak najbezpieczniejszy.

Zwiększając świadomość najmłodszych w zakresie bezpieczeństwa nie tylko na terenie szkoły, ale również poza nią, można uniknąć wielu bezsensownych wypadków, często tragicznych w skutkach. W ramach poprawy bezpieczeństwa w szkołach zadba również o podniesienie świadomości kadry pedagogicznej w tym zarządzających warszawskimi placówkami oświatowymi.

Wszystko to w ramach akcji społecznej "Bezpieczny powrót do szkoły", która odbędzie się 16 września w Forcie Wola w Warszawie. Akcja ta adresowana jest do dzieci w wieku szkolnym, oraz ich opiekunów/wychowawców. Przez cały dzień, od godziny 11.00 aż do 19.00, będą prowadzone warsztaty edukacyjne połączone z ciekawymi pokazami, oraz atrakcyjnymi konkursami z nagrodami.

W programie znajdą się:

  • Pokazy z zakresu pierwszej pomocy dla dzieci i dorosłych: przez 8 godzinny do dyspozycji dzieci i ich opiekunów będą instruktorzy Akademii Pierwszej Pomocy znamibezpiecznie.pl, dzięki którym będzie można nauczyć się między innymi jak udzielać pierwszej pomocy dzieciom i dorosłym.
  • Fort Wola zaprasza również do udziału w panelach dyskusyjnych poświęconych problemowi bezpieczeństwa na wycieczkach szkolnych. Osoby szczególnie zainteresowane tematyka pierwszej pomocy będą mogły otrzymać dodatkowo darmowe skrypty "Pierwsza pomoc, jakie to proste";
  • Autorski program bezpieczeństwa na drogach dla dzieci Autochodzik jest skierowany do przedszkolaków i dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Posiada zalecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej nr 1583/2003, ochronę Unii Europejskiej nr 000258686-001 oraz jest wpisany do Banku Dobrych Pomysłów Komendy Głównej Policji. Poprzez zabawę dzieci uczą się rozróżniać znaki drogowe, poznają zasady prawidłowego i bezpiecznego poruszania się w ruchu drogowym;
  • Pokazy strażackie : w trakcie pokazów będzie można nauczyć się między innymi jak prawidłowo korzystać z gaśnicy, oraz w jaki sposób sprawnie przeprowadzić ewakuację z zadymionego pomieszczenia. Specjalnie dla dzieci odbędzie się konkurs sportowo-pożarniczy;
  • Kącik plastyczno-edukacyjny: to idealna propozycja dla maluchów, które uwielbiają rysować i malować. Rysując dzieci będą poznawać znaki drogowe oraz rozmawiać o niebezpiecznych sytuacjach, które mogą się wydarzyć w domu lub szkole;
  • Pokazy sztuk walki: to doskonała okazja, aby poznać tajniki najpopularniejszych sztuk walki takich jak karate, ju-jitsu czy ken jutsu. Uczestnicy będą mogli również wziąć udział w kursie samoobrony, podczas którego poznają podstawowe chwyty obronne;
  • Rozstrzygnięcie konkursów na najciekawsze zdjęcie z wakacji oraz wierszyk o bezpieczeństwie: na laureatów czekają wspaniałe nagrody - laptop i kurs w szkole językowej.

Partnerzy akcji:

SOTO, early Stage szkoła językowa, znamibezpiecznie.pl, kino 5D

Logo sotoUczestnicy akcji: Autochodzik, grupa S12 straż Ursynów


Bezpieczny powrót do szkoły

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Peninsula College of Medicine & Dentistry (PCMD) w Wielkiej Brytanii wydają się popierać tezę, że kontrola ciśnienia tętniczego powinna być wykonywana na obu rękach.

Choć zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ciśnienie powinno być mierzone na obu rękach, ankiety przeprowadzone wśród lekarzy ujawniły, że nie robią oni tego zbyt często. 
"Nasze wyniki wskazują, że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym na prawej i lewej ręce wynosząca 10 mmHg może pomóc w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka, którzy wymagają dalszej oceny stanu naczyń krwionośnych" - powiedział dr Christopher Clark, prowadzący badania. Różnicę tę naukowcy wiążą z chorobami naczyń obwodowych. Przebiegają one zwykle bezobjawowo, ale mogą prowadzić do zwężenia lub niedrożności tętnic. Natomiast rozbieżność wynosząca 15 mmHg może świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych, a także o zwiększonym o 70 proc. ryzyku zgonu z powodu chorób układu krążenia. Nie jest przy tym istotne, na której ręce wartość ciśnienia jest wyższa. 

Źródło: Lancet 2012, doi:10.1016/S0140-6736(11)61710-8.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt