Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"

 

Państwowa Inspekcja PracyRusza nowa edycja programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa"

Szkoleniem zorganizowanym w dniu 29 września 2011 r. o godzinie 10.00, w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, al. Kościuszki 123 (pok. 101 - I piętro), rozpoczynamy kolejną edycję programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa". W związku z kontynuacją kampanii informacyjno-prewencyjnej  pod hasłem "Bezpieczeństwo pracy w budownictwie", zaproszenie do udziału w programie adresujemy w szczególny sposób do szkół o profilu budowlanym. Liczymy jednak na udział w programie nauczycieli ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.

W trakcie szkolenia przekażemy nauczycielom zaktualizowane materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pn. "Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące bezpiecznej pracy na wysokości przygotowane przez nasz urząd. Do udziału w bieżącej edycji programu zapraszamy zarówno tych, którzy mają już doświadczenie z udziału w programie w latach ubiegłych, jak i osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa. Nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2011/2012 przeprowadzą z młodzieżą przynajmniej dwie lekcje z zakresu prawa i bezpieczeństwa pracy, otrzymają od Państwowej Inspekcji Pracy świadectwa udziału w tegorocznej edycji programu.

Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonanie zgłoszenia udziału w kolejnej edycji programu telefonicznie (42 635 12 34) lub na adres poczty elektronicznej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) najpóźniej do dnia 26.09.2011 r. Pod wyżej wymienionym numerem telefonu można też uzyskać dodatkowe informacje o programie.

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa" w roku szkolnym 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 Państwowa Inspekcja Pracy kontynuowała realizację programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa", zapoczątkowanego w trakcie kampanii "Młodzi pracownicy - bezpieczny start" prowadzonej przez nasz Urząd w 2006 roku.

Celem prowadzonych przez nas działań jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. Chcielibyśmy za pośrednictwem nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych dotrzeć do jak najszerszego grona młodzieży, która wkrótce aktywnie wkroczy na rynek pracy.

Nauczyciele, którzy przeprowadzili z młodzieżą przynajmniej dwie lekcje z zakresu prawa i bezpieczeństwa pracy, otrzymali od Państwowej Inspekcji Pracy świadectwa udziału w tegorocznej edycji programu. W trakcie całego okresu realizacji programu, nauczyciele uczestniczący w przedsięwzięciu mogli skorzystać z merytorycznej pomocy Państwowej Inspekcji Pracy. Istniała również możliwość zaproszenia przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi do udziału w zajęciach lub wręcz przeprowadzenia zajęć z młodzieżą w wybranym zakresie objętym tematyką programu.

W ramach realizacji programu zorganizowaliśmy w dniu 21 września 2010 r., w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi, szkolenie dla nauczycieli, którzy zgłosili swój udział w kampanii. Doradca Okręgowego Inspektora Pracy oraz inspektorzy pracy i psycholog odwiedzili placówki, które zaprosiły do siebie przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.

W dniu 04 listopada 2010 r. przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy uczestniczyli w V edycji konkursu "Kultura Bezpieczeństwa" organizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 "Reymontówka" w Łodzi.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu inspektorzy pracy brali udział w cyklu spotkań z uczniami klas IIT i IIIT o profilu zawodowym, zakończonym konkursem "Bezpieczeństwo i higiena pracy w budownictwie". Nagrody dla laureatów konkursu oraz dyplomy dla wszystkich uczestników spotkań zostały wręczone w dniu 10 czerwca 2011 r. przez przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi w trakcie uroczystego zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw dla absolwentów Szkoły.

W dniu 31 maja 2011 r. z udziałem Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie bieżącej edycji programu. Warunki niezbędne do uzyskania świadectwa uczestnictwa w programie wypełniło 77 nauczycieli z 25 szkół.

Szkolenie dla nauczycieli uczestniczących w programie "Kultura Bezpieczeństwa"

Informacja o realizacji programu

ANKIETA - nauczycieli, którzy wzięli udział w programie prosimy o wypełnienie i przekazanie ankiety, która pozwoli nam na lepsze dostosowanie realizowanych działań do potrzeb i oczekiwań nauczycieli i młodzieży

 

Źródło: http://www.lodz.oip.pl/Prewencja/kultura_bez.htm

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Podczas ostatnich 100 lat w Tatrach i na Podtatrzu zanotowano 10 przypadków poranienia ludzi przez niedźwiedzie. Jedyne dwa przypadki śmiertelne zdarzyły się w 1927 roku. W 2007 głośno było o zabiciu półtorarocznego niedźwiadka, co było pierwszym takim przypadkiem w historii tatrzańskiego Parku Narodowego.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt