Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Bądź bezpieczny! - akcja GOPR i PZU

Bądź bezpieczny! - akcja GOPR i PZU

 

GOPRSzkolenia z udzielania pierwszej pomocy, zawody wspinaczkowe, jazda symulatorem w trudnych warunkach, konkursy i zabawy dla najmłodszych - to tylko niektóre z atrakcji przygotowanych w ramach kolejnej edycji akcji GOPR pod hasłem ?Bądź bezpieczny?. Imprezy odbędą się w październiku i listopadzie w galeriach handlowych 6 największych polskich miast.

 

Jesienne zakupy z rodziną w galeriach handlowych to dobra okazja do przypomnienia sobie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas wypoczynku, podróży i codziennych sytuacji. GOPR (Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe) organizują cykl spotkań pod hasłem ?Bądź bezpieczny? i zapraszają do centrów handlowych w 6 największych polskich miastach. Akcja ma popularyzować bezpieczne zachowania i zasady udzielania pierwszej pomocy.

O tym jak ważna jest edukacja w tym zakresie, przypominają smutne statystyki GOPR, które w ubiegłym roku przeprowadziło w polskich górach 5288 interwencji, wypraw i akcji ratunkowych. To o 1000 interwencji więcej niż w 2008 r., gdy GOPR było wzywane na ratunek 4129 razy. W 2009 r. aż 37 wypadków było śmiertelnych. Najczęstszą przyczyną nieszczęśliwych zdarzeń jest brawura oraz nieprzestrzeganie zasad bezpiecznego zachowania na górskich szlakach. Odpowiedzią na ten problem jest m.in. akcja ?Bądź bezpieczny?, która ma edukować turystów wybierających się w góry, a także uczyć bezpiecznych zachowań w innych sytuacjach życia codziennego.

Działania zaplanowane w ramach akcji mają w interesujący sposób zaangażować dzieci i młodzież oraz zwrócić uwagę dorosłych na istotne kwestie związane z bezpieczeństwem. W programie imprez ?Bądź bezpieczny? nie zabraknie prezentacji, szkoleń z pierwszej pomocy i spotkań z zawodowymi ratownikami GOPR.

Imprezy odbędą się zgodnie z harmonogramem:

  • 09-10.10.2010 Galeria Nowy Świat w Rzeszowie
  • 16-17.10.2010 Pasaż Grunwaldzki we Wrocławiu
  • 23-24.10.2010 Galeria Bałtycka w Gdańsku
  • 06-07.11.2010 Galeria Krakowska w Krakowie
  • 20-21.11.2010 Stary Browar w Poznaniu

Źródło: GOPR

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Gaśnicę wynalazł w 1816 roku Anglik - George Manmby, komendant koszar w Yarmouth (miasto położone na wyspie Wight). Impulsem do jej stworzenia był pożar, którego był świadkiem i niemożność fachowego i szybkiego ugaszenia go.

Głównym elementem jego gaśnicy był metalowy walec, w którym znajdowała się woda wypuszczana pod wpływem sprężonego powietrza.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt