Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Bezpieczny komputer / internet Realne niebezpieczeństwo wirtualnych gier

Realne niebezpieczeństwo wirtualnych gier

 

Niebezpieczne gry komputeroweChristian Funk z firmy Kaspersky Lab alarmuje, że wzrasta poziom cyberprzestępczości związanej z grami online.

Najczęstszym sposobem ataków jest phishing czyli kradzież ważnych informacji użytkownika Internetu. Przestępca podszywa się pod osobę reprezentującą firmę zajmującą się grami online, wysyła mail, w którym prosi o kliknięcie w link i zalogowanie się w celu pobrania dodatków do gry. Strona, którą otworzy użytkownik, łudząco przypomina tę prawdziwą. Nieświadomy oszustwa loguje się i w ten sposób przestępca wchodzi w posiadanie wiadomości, na których może zarobić.

 

Dzienna liczba ataków

Jak? Wirtualne ?pieniądze? i ?złoto?, którymi posługują się internauci na użytek gry są towarem bardzo pożądanym, za który inni gracze gotowi są zapłacić realne pieniądze. Obecnie odnotowuje się najwięcej ataków na gry: World of Warcraft (gra fabularna polegająca na wcielaniu się w postać i udoskonalanie jej; ma ponad 11 mln graczy na całym świecie) oraz Aion (gra grupowa polegająca na walce dwóch społeczności świata wirtualnego).

Kraje ataki komputerowe

Aby zminimalizować zagrożenie należy ostrożnie podchodzić do mailia z informacjami, że dana firma prosi o zalogowanie się do serwisu. Trzeba także korzystać z najnowszych wersji przeglądarek.

Innym zagrożeniem są trojany, których zadaniem jest gromadzenie danych logowania do różnych gier. Ten rodzaj szkodliwych programów określany jest jako Trojan-GameThief.Win32.OnLineGames. W bazach danych Kaspersky Lab zarejestrowano już ponad 1,2 mln takiego aplikacji (dane z dnia 10 sierpnia 2010).

 

Źródło tabel: Kaspersky Lab

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Podczas ostatnich 100 lat w Tatrach i na Podtatrzu zanotowano 10 przypadków poranienia ludzi przez niedźwiedzie. Jedyne dwa przypadki śmiertelne zdarzyły się w 1927 roku. W 2007 głośno było o zabiciu półtorarocznego niedźwiadka, co było pierwszym takim przypadkiem w historii tatrzańskiego Parku Narodowego.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt