Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Bezpieczny komputer / internet Realne niebezpieczeństwo wirtualnych gier

Realne niebezpieczeństwo wirtualnych gier

 

Niebezpieczne gry komputeroweChristian Funk z firmy Kaspersky Lab alarmuje, że wzrasta poziom cyberprzestępczości związanej z grami online.

Najczęstszym sposobem ataków jest phishing czyli kradzież ważnych informacji użytkownika Internetu. Przestępca podszywa się pod osobę reprezentującą firmę zajmującą się grami online, wysyła mail, w którym prosi o kliknięcie w link i zalogowanie się w celu pobrania dodatków do gry. Strona, którą otworzy użytkownik, łudząco przypomina tę prawdziwą. Nieświadomy oszustwa loguje się i w ten sposób przestępca wchodzi w posiadanie wiadomości, na których może zarobić.

 

Dzienna liczba ataków

Jak? Wirtualne ?pieniądze? i ?złoto?, którymi posługują się internauci na użytek gry są towarem bardzo pożądanym, za który inni gracze gotowi są zapłacić realne pieniądze. Obecnie odnotowuje się najwięcej ataków na gry: World of Warcraft (gra fabularna polegająca na wcielaniu się w postać i udoskonalanie jej; ma ponad 11 mln graczy na całym świecie) oraz Aion (gra grupowa polegająca na walce dwóch społeczności świata wirtualnego).

Kraje ataki komputerowe

Aby zminimalizować zagrożenie należy ostrożnie podchodzić do mailia z informacjami, że dana firma prosi o zalogowanie się do serwisu. Trzeba także korzystać z najnowszych wersji przeglądarek.

Innym zagrożeniem są trojany, których zadaniem jest gromadzenie danych logowania do różnych gier. Ten rodzaj szkodliwych programów określany jest jako Trojan-GameThief.Win32.OnLineGames. W bazach danych Kaspersky Lab zarejestrowano już ponad 1,2 mln takiego aplikacji (dane z dnia 10 sierpnia 2010).

 

Źródło tabel: Kaspersky Lab

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Gaśnicę wynalazł w 1816 roku Anglik - George Manmby, komendant koszar w Yarmouth (miasto położone na wyspie Wight). Impulsem do jej stworzenia był pożar, którego był świadkiem i niemożność fachowego i szybkiego ugaszenia go.

Głównym elementem jego gaśnicy był metalowy walec, w którym znajdowała się woda wypuszczana pod wpływem sprężonego powietrza.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt