Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama

Bezpieczeństwo teleinformatyczne

 
Spis treści
Bezpieczeństwo teleinformatyczne
Dostępność usługi
Poufność danych
Bepzieczeństwo prawne
Wszystkie strony

NASKPoczucie bezpieczeństwa, nawet najbardziej usprawiedliwione, jest złym doradcą.
Joseph Conrad

Dużo mówi się o szeroko rozumianym bezpieczeństwie informatycznym przedsiębiorstwa, a patrząc na rozwój form z branży można powiedzieć, że także coraz więcej się w tym temacie robi. Takie hasła jak firewall, IDS/ IPS, polityka bezpieczeństwa, zasady bezpieczeństwa etc. stają się codziennością i już nikogo nie dziwią. Ale powstaje pytanie, czy opracowanie polityki bezpieczeństwa, przeprowadzenie audytu bezpieczeństwa i uszczelnienie systemów stosowanych w przedsiębiorstwie wystarczy do tego, aby nasz biznes był w pełni bezpieczny?


No właśnie, kiedy biznes jest bezpieczny? Pewnie na to pytanie każdy odpowie inaczej ? w zależności od swoich doświadczeń. Finansista będzie mówił o cash flow, prawnik o umowach i orzecznictwie, szef produkcji o serwisowaniu maszyn, administrator IT o bezpieczeństwie aplikacji, a szef ochrony o bezpieczeństwie fizycznym budynków. Jeśli wszystkie te elementy będą razem tworzyły jedną spójną całość, możemy zacząć myśleć o tym, że firma została zabezpieczona, że nie nastąpi jakieś nieprzewidziane zdarzenie, które zaprowadzi przedsiębiorstwo na próg bankructwa.

Ale jaka jest w tym wszystkim rola usług telekomunikacyjnych? W mojej ocenie usługi telekomunikacyjne są dla firmy tym, czym układ nerwowy dla  człowieka. Jeśli szwankuje, konsekwencje są różne: od niewielkich tików nerwowych po nagły zgon. Dlatego od wielu lat z myślą o zapewnieniu  bezpiecznej łączności dla przedsiębiorstw rozwijane są usługi budowy wydzielonych sieci korporacyjnych popularnie nazywanych VPN. W teorii wszyscy wiemy, że dla firmy wielooddziałowej sieć korporacyjna jest właściwym rozwiązaniem, ale co daje to przedsiębiorstwu w praktyce? Zastanawiając się, dlaczego warto inwestować w sieci korporacyjne, można rozważyć trzy obszary, w ramach których sieci korporacyjne skutecznie chronią  przedsiębiorstwo. Chodzi o dostępność i poufność danych, a także o bezpieczeństwo prawne firmy czy korporacji.

nask
 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Masz problemy ze wzwodem? Idź do kardiologa. Zaburzenia erekcji to potężny sygnał ostrzegający przed zawałem serca - dowiedli naukowcy z Hongkongu i Włoch. Na łamach ?Journal of the American College of Cardiology? (JACC) opublikowano wyniki dwóch programów badawczych, które dowodzą, że związek seksu z sercem jest o wiele silniejszy, niż uważano.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt