Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Pierwsza pomoc Film - Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

Film - Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

 

fim instruktażowy z pierwszej pomocy, podatwowe zabiegi ratujące życie (BLS)

Oddajemy w Państwa ręce film instruktażowy pierwszej pomocy:

Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

Zapraszamy do oglądania!

 

Kilka dni temu cały kraj obiegła informacja o bohaterskim postawie dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej
w Białymstoku, który w trakcie rozmowy telefonicznej instruował matkę w jaki sposób ma ona prowadzić reanimacje swojego dziecka, które przestało właśnie oddychać. Ta historia zakończyła się szczęśliwie. Każdy z nas powinien posiadać tą podstawową wiedzędotyczącą ratownictwa by w sytuacji zagrożenia zacząć jak najszybciej działać.

Poniżej zamieszczamy dla państwa dwa filmy instruktażowe prawidłowego wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u noworodków, niemowląt i dzieci, u których stwierdzono brak oddechu. Przedstawiony schemat postępowania przeznaczony jest dla wszystkich osób, chcących w prawidłowy sposób udzielić pierwszej pomocy dzieciom. W wyniku różnic anatomicznych jak i fizjologicznych związanych z rozwojem dziecka, konieczna jest znajomość różnic w schemacie postępowania w zależności od wieku poszkodowanego. Pierwszy filmik dotyczy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Pierwsza część filmu jest to pokaz całego postępowania wykonywany w czasie rzeczywistym, natomiast druga ma dodany komentarz w formie napisów. Szczegółowe informację zawarte będą w części szkoleniowej dotyczącej pierwszej pomocy u dzieci. Drugi filmik dotyczy noworodków i niemowląt, czyli dzieci poniżej 1 roku życia. W związku ze znacznymi różnicami w budowie oraz proporcjonalnie małym ciałem w stosunku do dorosłego człowieka różnice w postępowaniu naszymi najmłodszymi potomkami są bardzo ważne.

Osoby zarejestrowane mają możliwość pobrania filmów w lepszej jakości

 

Ważne:

Jeżeli jesteśmy świadkiem sytuacji podczas której zmuszeni będziemy do wykonaniajakichkolwiek czynności w celu ratowania zdrowia i życia poszkodowanego i zapomnimyróżnic postępowania w schemacie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u dziecipostępujmy wówczas tak jak w schemacie dla dorosłych. Pamiętajmy, iż nie zrobienie nic dla dziecka będącego w potrzebie, w szczególności dla dziecka które nie oddycha jestbardziej niekorzystne w dalszym rokowaniu.

Pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia (podczas braku oddechu samo uciskanie klatkipiersiowej) zwiększa szansę uratowania osoby będącej bez oddechu. Stwierdzono, iż znaczniezwiększa się procent uratowanych osób, u których przed przybyciem pogotowia ratunkowegopodjęto próbę ratowania poprzez uciskanie klatki piersiowej i wykonywanie oddechówratowniczych. Przykład z Białegostoku pokazuje jak ważne jest pierwsze ogniwo łańcucharatunkowego, którym jesteśmy My, czyli osoby będące na miejscu nagłego zdarzenia.Dla osoby będącej w potrzebie, a w szczególności dla małego, bezbronnego dzieckaważne jest prawidłowe wypełnienie czasu pomiędzy wystąpieniem nagłego zdarzenia, aprzybyciem zespołu pogotowia ratunkowego. W tym czasie dziecko nie może pozostać samo! Pamiętajmy, iż po drugiej stronie słuchawki telefonu o numerze 999 lub 112, jest osoba, któraudzieli nam wskazówek w jaki sposób mamy prawidłowo postępować w oczekiwaniu nafachową pomoc.

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Podstawą większości kremów nawilżających jest lanolina - wydzielina gruczołów łojowych owiec mimo, że jej skład do końca nie jest znany. Ostatnio udało się jednak wyprodukować lanolinę hipoalergiczną do pielęgnacji skóry suchej, która jest mniej szkodliwa.
 
Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt