Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama

Dzieci a środowisko

 

Ministerstwo Ochrony ŚrodowiskaPortale edukacyjne www.dzieci.mos.gov.pl oraz www.erys.pl to miejsca w których dzieci i młodzież mogą w praktyczny i niezwykle interaktywny sposób nauczyć się czym jest ochronić środowisko i jak postępować, aby nasze środowisko naturalne było jak najdłużej bezpiecznie korzystać z tego środowiska.

 

Prowadząc przez kilka lat drużynę harcerską niejednokrotnie miałem problemy z pomysłami na edukację ekologiczną, ale wtedy, czyli kilkanaście lat temu nie było tak powszechnego dostępu do Internetu i nie było www.dzieci.mos.gov.pl ani www.erys.pl. Polecam te portale każdemu rodzicowi oraz każdemu wychowawcy, który chce u swoich dzieciaków wyrobić nawyki proekologiczne.

 

www.dzieci.mos.gov.pl jest to portal prowadzony przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Znajdziemy na tym portalu gry i zabawy oraz informacje podzielone w trzech grupach:

  • dzieci 4-6 lat,
  • dzieci 7-11,
  • rodzice i nauczyciele.

Przewodnikiem po tym portalu będzie dla nas zając Maurycy, który nie tylko pokazuje, ale też przyjaźnie i ciekawie mówi do nas.

www.erys.pl to wortal edukacyjny prowadzony przez Lasy Państwowe. Jest to wortal równie interaktywny jak www.dzieci.mos.gov.pl choć nieco gorszy graficznie. Niemniej jednak nie odbiega on pomysłem i walorami edukacyjnymi od swojej siostrzanego portalu. Przewodnikiem po tym wortalu jest Ryś Leśnik.

Wiedza i nawyki związane z ochroną środowiska powinny być wpajane od najmłodszych lat zapraszam więc rodziców, nauczycieli, wychowawców, a może przede wszystkim dzieci i młodzież do odwiedzenia:

www.dzieci.mos.gov.pl oraz www.erys.pl

erys.pl

Ministerstwo Ochrony  Środowiska

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Masz problemy ze wzwodem? Idź do kardiologa. Zaburzenia erekcji to potężny sygnał ostrzegający przed zawałem serca - dowiedli naukowcy z Hongkongu i Włoch. Na łamach ?Journal of the American College of Cardiology? (JACC) opublikowano wyniki dwóch programów badawczych, które dowodzą, że związek seksu z sercem jest o wiele silniejszy, niż uważano.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt