Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama

Dzieci a środowisko

 

Ministerstwo Ochrony ŚrodowiskaPortale edukacyjne www.dzieci.mos.gov.pl oraz www.erys.pl to miejsca w których dzieci i młodzież mogą w praktyczny i niezwykle interaktywny sposób nauczyć się czym jest ochronić środowisko i jak postępować, aby nasze środowisko naturalne było jak najdłużej bezpiecznie korzystać z tego środowiska.

 

Prowadząc przez kilka lat drużynę harcerską niejednokrotnie miałem problemy z pomysłami na edukację ekologiczną, ale wtedy, czyli kilkanaście lat temu nie było tak powszechnego dostępu do Internetu i nie było www.dzieci.mos.gov.pl ani www.erys.pl. Polecam te portale każdemu rodzicowi oraz każdemu wychowawcy, który chce u swoich dzieciaków wyrobić nawyki proekologiczne.

 

www.dzieci.mos.gov.pl jest to portal prowadzony przez Ministerstwo Ochrony Środowiska. Znajdziemy na tym portalu gry i zabawy oraz informacje podzielone w trzech grupach:

  • dzieci 4-6 lat,
  • dzieci 7-11,
  • rodzice i nauczyciele.

Przewodnikiem po tym portalu będzie dla nas zając Maurycy, który nie tylko pokazuje, ale też przyjaźnie i ciekawie mówi do nas.

www.erys.pl to wortal edukacyjny prowadzony przez Lasy Państwowe. Jest to wortal równie interaktywny jak www.dzieci.mos.gov.pl choć nieco gorszy graficznie. Niemniej jednak nie odbiega on pomysłem i walorami edukacyjnymi od swojej siostrzanego portalu. Przewodnikiem po tym wortalu jest Ryś Leśnik.

Wiedza i nawyki związane z ochroną środowiska powinny być wpajane od najmłodszych lat zapraszam więc rodziców, nauczycieli, wychowawców, a może przede wszystkim dzieci i młodzież do odwiedzenia:

www.dzieci.mos.gov.pl oraz www.erys.pl

erys.pl

Ministerstwo Ochrony  Środowiska

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Wypadki we własnych domach zdarzają się znacznie częściej niż wypadki drogowe. Urazy ciała powstają wskutek potknięcia się, przytrzaśnięcia palców drzwiami, przygniecenia ciężkimi przedmiotami, oparzenia gorącą wodą lub podpalenia sofy.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt