Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie

Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie

 
Spis treści
Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

Euro 2012Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Poniżej prezentujemy kilka porad jak zachowywać się na stadionie i w Strefie Kibica.

Wszystkie stadiony UEFA EURO 2012 oraz Strefy Kibica są odpowiednio oznakowane, aby ułatwić kibicom oraz wszystkim uczestnikom imprezy dotarcie do odpowiedniego miejsca. Stadiony zostały wybudowane z uwzględnieniem odpowiedniej infrastruktury dla niepełnosprawnych kibiców. Jest ona dostosowana jest zarówno do potrzeb osób poruszających się na wózkach, jak i do potrzeb kibiców niedowidzących i niedosłyszących. Oprócz miejsc na stadionie wprowadzono odpowiednie udogodnienia w windach, przy kasach, na korytarzach, w bufetach, toaletach i na parkingach. Wszystkie stadiony zapewniają również miejsca dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na podstawie Ustawy organizator imprezy ma prawo wydać regulamin obiektu (stadionu lub obszaru Strefy Kibica) i regulamin imprezy, który jest udostępniony w rejonie głównych wejść. Uczestnicy imprezy muszą przestrzegać regulaminu pod groźbą kary. Organizator zapewnia: służby porządkowe i informacyjne, zabezpieczenie medyczne, sanitarne, gastronomiczne i przeciwpożarowe.

Piktogramy używane podczas imprez masowych
Stacja kolejowa Lotnisko
Tramwaj Zakwaterowanie
Autobus Stadion
Trolejbus Strefa Kibica
Postój taksówek Parking
Metro Parking Parkuj i Jedź
Przykładowe oznakowania drogowe 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Wypadki we własnych domach zdarzają się znacznie częściej niż wypadki drogowe. Urazy ciała powstają wskutek potknięcia się, przytrzaśnięcia palców drzwiami, przygniecenia ciężkimi przedmiotami, oparzenia gorącą wodą lub podpalenia sofy.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt