Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie

Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie

 
Spis treści
Co powinien wiedzieć kibic o Strefie Kibica i stadionie
Strona 2
Strona 3
Wszystkie strony

Euro 2012Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Poniżej prezentujemy kilka porad jak zachowywać się na stadionie i w Strefie Kibica.

Wszystkie stadiony UEFA EURO 2012 oraz Strefy Kibica są odpowiednio oznakowane, aby ułatwić kibicom oraz wszystkim uczestnikom imprezy dotarcie do odpowiedniego miejsca. Stadiony zostały wybudowane z uwzględnieniem odpowiedniej infrastruktury dla niepełnosprawnych kibiców. Jest ona dostosowana jest zarówno do potrzeb osób poruszających się na wózkach, jak i do potrzeb kibiców niedowidzących i niedosłyszących. Oprócz miejsc na stadionie wprowadzono odpowiednie udogodnienia w windach, przy kasach, na korytarzach, w bufetach, toaletach i na parkingach. Wszystkie stadiony zapewniają również miejsca dla opiekunów osób niepełnosprawnych.

Zarówno mecze piłki nożnej, jak i zorganizowane publiczne oglądanie ich transmisji w Strefach Kibica, w których uczestniczy nie mniej niż 1000 osób, są w rozumieniu polskiego prawa imprezami masowymi i podlegają rygorom Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na podstawie Ustawy organizator imprezy ma prawo wydać regulamin obiektu (stadionu lub obszaru Strefy Kibica) i regulamin imprezy, który jest udostępniony w rejonie głównych wejść. Uczestnicy imprezy muszą przestrzegać regulaminu pod groźbą kary. Organizator zapewnia: służby porządkowe i informacyjne, zabezpieczenie medyczne, sanitarne, gastronomiczne i przeciwpożarowe.

Piktogramy używane podczas imprez masowych
Stacja kolejowa Lotnisko
Tramwaj Zakwaterowanie
Autobus Stadion
Trolejbus Strefa Kibica
Postój taksówek Parking
Metro Parking Parkuj i Jedź
Przykładowe oznakowania drogowe 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Naukowcy z USA stwierdzili, że w mózgu osób cierpiących na bóle pleców, kurczą się obszary związane z odczuwaniem emocji i myśleniem. Nie uzyskali jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy bóle pleców są przyczyną, czy jedynie skutkiem zmian w mózgu.

Badania nad konsekwencjami bólów w plecach zapoczątkował dr Vania Apkarian z Northwestern University w Chicago. Do podjęcia badań w tej dziedzinie zainspirowały go wcześniejsze obserwacje osób z bólami pleców, u których stwierdzono zmiany w tzw. istocie szarej w mózgu, odpowiedzialnej za proces uczenia się i zapamiętywania.

Zdaniem Apkariana potwierdzenie, że to bóle pleców powodują zmniejszanie się w mózgu obszarów odpowiedzialnych za funkcje umysłowe może stanowić prawdziwy przełom w medycynie.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt