Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa"

 

Państwowa Inspekcja PracyRusza nowa edycja programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa"

Szkoleniem zorganizowanym w dniu 29 września 2011 r. o godzinie 10.00, w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi, al. Kościuszki 123 (pok. 101 - I piętro), rozpoczynamy kolejną edycję programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa". W związku z kontynuacją kampanii informacyjno-prewencyjnej  pod hasłem "Bezpieczeństwo pracy w budownictwie", zaproszenie do udziału w programie adresujemy w szczególny sposób do szkół o profilu budowlanym. Liczymy jednak na udział w programie nauczycieli ze wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa łódzkiego.

W trakcie szkolenia przekażemy nauczycielom zaktualizowane materiały pomocnicze do prowadzenia zajęć pn. "Kultura bezpieczeństwa" oraz wydawnictwa dotyczące bezpiecznej pracy na wysokości przygotowane przez nasz urząd. Do udziału w bieżącej edycji programu zapraszamy zarówno tych, którzy mają już doświadczenie z udziału w programie w latach ubiegłych, jak i osoby pragnące poszerzyć swoją wiedzę i kwalifikacje w zakresie szeroko rozumianej kultury bezpieczeństwa. Nauczyciele, którzy w roku szkolnym 2011/2012 przeprowadzą z młodzieżą przynajmniej dwie lekcje z zakresu prawa i bezpieczeństwa pracy, otrzymają od Państwowej Inspekcji Pracy świadectwa udziału w tegorocznej edycji programu.

Ze względów organizacyjnych prosimy o dokonanie zgłoszenia udziału w kolejnej edycji programu telefonicznie (42 635 12 34) lub na adres poczty elektronicznej ( Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ) najpóźniej do dnia 26.09.2011 r. Pod wyżej wymienionym numerem telefonu można też uzyskać dodatkowe informacje o programie.

Program edukacyjny "Kultura bezpieczeństwa" w roku szkolnym 2010/2011

W roku szkolnym 2010/2011 Państwowa Inspekcja Pracy kontynuowała realizację programu edukacyjnego "Kultura bezpieczeństwa", zapoczątkowanego w trakcie kampanii "Młodzi pracownicy - bezpieczny start" prowadzonej przez nasz Urząd w 2006 roku.

Celem prowadzonych przez nas działań jest edukacja młodzieży w dziedzinie zagrożeń zawodowych, kształtowanie pożądanych postaw w zakresie bezpiecznych zachowań oraz informowanie młodzieży o różnorodnych aspektach prawnej ochrony ich pracy. Chcielibyśmy za pośrednictwem nauczycieli szkół ponadgimnazjalnych dotrzeć do jak najszerszego grona młodzieży, która wkrótce aktywnie wkroczy na rynek pracy.

Nauczyciele, którzy przeprowadzili z młodzieżą przynajmniej dwie lekcje z zakresu prawa i bezpieczeństwa pracy, otrzymali od Państwowej Inspekcji Pracy świadectwa udziału w tegorocznej edycji programu. W trakcie całego okresu realizacji programu, nauczyciele uczestniczący w przedsięwzięciu mogli skorzystać z merytorycznej pomocy Państwowej Inspekcji Pracy. Istniała również możliwość zaproszenia przedstawiciela Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi do udziału w zajęciach lub wręcz przeprowadzenia zajęć z młodzieżą w wybranym zakresie objętym tematyką programu.

W ramach realizacji programu zorganizowaliśmy w dniu 21 września 2010 r., w Okręgowym Inspektoracie Pracy w Łodzi, szkolenie dla nauczycieli, którzy zgłosili swój udział w kampanii. Doradca Okręgowego Inspektora Pracy oraz inspektorzy pracy i psycholog odwiedzili placówki, które zaprosiły do siebie przedstawiciela Państwowej Inspekcji Pracy.

W dniu 04 listopada 2010 r. przedstawiciele Okręgowego Inspektoratu Pracy uczestniczyli w V edycji konkursu "Kultura Bezpieczeństwa" organizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno Wychowawczym nr 2 "Reymontówka" w Łodzi.

W Zasadniczej Szkole Zawodowej w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Jana Pawła II w Zgierzu inspektorzy pracy brali udział w cyklu spotkań z uczniami klas IIT i IIIT o profilu zawodowym, zakończonym konkursem "Bezpieczeństwo i higiena pracy w budownictwie". Nagrody dla laureatów konkursu oraz dyplomy dla wszystkich uczestników spotkań zostały wręczone w dniu 10 czerwca 2011 r. przez przedstawicieli Okręgowego Inspektoratu Pracy w Łodzi w trakcie uroczystego zakończeniu roku szkolnego i rozdaniu świadectw dla absolwentów Szkoły.

W dniu 31 maja 2011 r. z udziałem Okręgowego Inspektora Pracy w Łodzi odbyło się uroczyste podsumowanie i zakończenie bieżącej edycji programu. Warunki niezbędne do uzyskania świadectwa uczestnictwa w programie wypełniło 77 nauczycieli z 25 szkół.

Szkolenie dla nauczycieli uczestniczących w programie "Kultura Bezpieczeństwa"

Informacja o realizacji programu

ANKIETA - nauczycieli, którzy wzięli udział w programie prosimy o wypełnienie i przekazanie ankiety, która pozwoli nam na lepsze dostosowanie realizowanych działań do potrzeb i oczekiwań nauczycieli i młodzieży

 

Źródło: http://www.lodz.oip.pl/Prewencja/kultura_bez.htm

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Peninsula College of Medicine & Dentistry (PCMD) w Wielkiej Brytanii wydają się popierać tezę, że kontrola ciśnienia tętniczego powinna być wykonywana na obu rękach.

Choć zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ciśnienie powinno być mierzone na obu rękach, ankiety przeprowadzone wśród lekarzy ujawniły, że nie robią oni tego zbyt często. 
"Nasze wyniki wskazują, że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym na prawej i lewej ręce wynosząca 10 mmHg może pomóc w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka, którzy wymagają dalszej oceny stanu naczyń krwionośnych" - powiedział dr Christopher Clark, prowadzący badania. Różnicę tę naukowcy wiążą z chorobami naczyń obwodowych. Przebiegają one zwykle bezobjawowo, ale mogą prowadzić do zwężenia lub niedrożności tętnic. Natomiast rozbieżność wynosząca 15 mmHg może świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych, a także o zwiększonym o 70 proc. ryzyku zgonu z powodu chorób układu krążenia. Nie jest przy tym istotne, na której ręce wartość ciśnienia jest wyższa. 

Źródło: Lancet 2012, doi:10.1016/S0140-6736(11)61710-8.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt