Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" - akcja społeczna

"Wypadki na drogach - porozmawiajmy" - akcja społeczna

 

Wypadki na drogach12 października i 14 listopada br. odbędzie się ogólnopolska akcja społeczna "Wypadki na drogach - porozmawiajmy". Jest to już III edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Rzecznika Praw Dziecka.

 

Celem jest nauczenie uczniów - poprzez dyskusję i dialog - jak wyrażać swoje poglądy nt. bezpieczeństwa. Podczas co najmniej jednej lekcji, pod opieką nauczyciela, uczniowie będą rozwijać swoje kompetencje społeczne związane m.in. ze zrozumieniem i szacunkiem dla ludzi pokrzywdzonych.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Najpierw dzieci i młodzież zapoznają się z materiałami edukacyjno-informacyjnymi, następnie rozpoczną dyskusję poświęconą swoim doświadczeniom i obawom dotyczącą tematu. Na koniec przeanalizują podjętą dyskusję i wyprowadzą konkretne wnioski.

Jak podkreśla Ryszard Fonżychowski ze Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo", "w ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 300 sprawozdań od szkół, relacji nauczycieli i wypowiedzi uczniów. Niektóre uderzają swoją dojrzałością i niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, budzą zdziwienie i podziw nawet wychowawców".

Taka forma edukacji o bezpieczeństwie spotkała się z uznaniem fachowców. Została zakwalifikowana do prezentacji w trakcie Światowej Konferencji Międzynarodowej Federacji Drogowej (IRF) jako przykład dobrej praktyki profilaktyczno-edukacyjnej w obszarze tematycznym: bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Plakaty dotyczące akcji dzięki uprzejmości Pani Anny Wolff ze Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo":

 

Kliknij, aby powiększyć
Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Kliknij, aby powiększyć
Wypadki na drogach - porozmawiajmy

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Aspiryna przyjmowana w niewielkiej dawce zapobiega rakowi i zmniejsza ryzyko przerzutów - informuje pismo The Lancet". Trzy nowe badania po raz kolejny wskazują na przeciwnowotworowe działanie aspiryny. Wbrew wcześniejszym analizom, które wskazywały na ochronne działanie aspiryny dopiero po 10 latach jej przyjmowania, prof. Peter Rothwell z Oxford University (W. Brytania) wykazał, że taki efekt może wystąpić już po trzech lub pięciu latach. Tak wynika z analizy 51 badań obejmujących ponad 77 000 pacjentów. Co więcej, wydaje się, że aspiryna zapobiega przerzutom nowotworów.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt