Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpiecznie na co dzień Aktualności "Wypadki na drogach - porozmawiajmy" - akcja społeczna

"Wypadki na drogach - porozmawiajmy" - akcja społeczna

 

Wypadki na drogach12 października i 14 listopada br. odbędzie się ogólnopolska akcja społeczna "Wypadki na drogach - porozmawiajmy". Jest to już III edycja akcji organizowanej przez Stowarzyszenie "Droga i Bezpieczeństwo" pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Rzecznika Praw Dziecka.

 

Celem jest nauczenie uczniów - poprzez dyskusję i dialog - jak wyrażać swoje poglądy nt. bezpieczeństwa. Podczas co najmniej jednej lekcji, pod opieką nauczyciela, uczniowie będą rozwijać swoje kompetencje społeczne związane m.in. ze zrozumieniem i szacunkiem dla ludzi pokrzywdzonych.

Jak to ma wyglądać w praktyce? Najpierw dzieci i młodzież zapoznają się z materiałami edukacyjno-informacyjnymi, następnie rozpoczną dyskusję poświęconą swoim doświadczeniom i obawom dotyczącą tematu. Na koniec przeanalizują podjętą dyskusję i wyprowadzą konkretne wnioski.

Jak podkreśla Ryszard Fonżychowski ze Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo", "w ubiegłym roku otrzymaliśmy ponad 300 sprawozdań od szkół, relacji nauczycieli i wypowiedzi uczniów. Niektóre uderzają swoją dojrzałością i niezwykłym ładunkiem emocjonalnym, budzą zdziwienie i podziw nawet wychowawców".

Taka forma edukacji o bezpieczeństwie spotkała się z uznaniem fachowców. Została zakwalifikowana do prezentacji w trakcie Światowej Konferencji Międzynarodowej Federacji Drogowej (IRF) jako przykład dobrej praktyki profilaktyczno-edukacyjnej w obszarze tematycznym: bezpieczeństwo ruchu drogowego.

Plakaty dotyczące akcji dzięki uprzejmości Pani Anny Wolff ze Stowarzyszenia "Droga i Bezpieczeństwo":

 

Kliknij, aby powiększyć
Wypadki na drogach - porozmawiajmy

Kliknij, aby powiększyć
Wypadki na drogach - porozmawiajmy

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Podstawą większości kremów nawilżających jest lanolina - wydzielina gruczołów łojowych owiec mimo, że jej skład do końca nie jest znany. Ostatnio udało się jednak wyprodukować lanolinę hipoalergiczną do pielęgnacji skóry suchej, która jest mniej szkodliwa.
 
Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt