Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczny dom i mieszkanie
Bezpieczny dom i mieszkanie

Czysty i bezpieczny dom

Czysty i bezpieczny domPolskie Stowarzyszenie Producentów Kosmetyków i Środków Czystości oraz Biuro do Spraw Substancji Chemicznych prezentują interaktywne gry, promujące zasady bezpiecznego postępowania z detergentami.

 

Więcej…
 

Nie dla czadu - przeczytaj zanim będzie za późno

CzadCzym jest tlenek węgla (Czad, CO)

Tlenek węgla nazywany również czadem to bezbarwny i bezwonny silnie trujący gaz. Tlenek węgla jest lżejszy od powietrza jednak  jako produkt spalania paliw /drewno, gaz/ powstaje w mieszaninie z ciężkim dwutlenkiem węgla, co sprawia, że spaliny mają  gęstość większą od powietrza i mogą gromadzić się w dolnych partiach pomieszczeń.

Do organizmu dostaje się poprzez układ oddechowy, a następnie jest wchłaniany do krwi. Czad dużo łatwiej wiąże się z hemoglobiną od tlenu /250-300 razy lepiej/, w związku z czym uniemożliwia prawidłowe rozprowadzanie tlenu i prowadzi do niedotlenienia narządów i często do śmierci.

Więcej…
 

Bezpieczna choinka - poradnik

Bezpieczna choinkaPobierz poradnik o świątecznej choince i bezpieczeństwie pożarowym:

Poradnik do pobrania

Autor poradnika: www.katalogppoz.pl

 

Więcej…
 

Bezpiecznie z prądem

EnionekProblem bezpieczeństwa w postępowaniu z prądem jest tematem bardzo istotnym. Szczególnie ważną sprawą wydaje się dotarcie z tą problematyką do najmłodszych. Aby wypadków związanych z energią elektryczna było jak najmniej należy najmłodszym dzieciom przekazywać wiedzę jak umiejętnie korzystać z urządzeń elektrycznych oraz jak uniknąć niebezpieczeństw związanych z prądem.

Jedna z firma dostawców energii elektrycznej każdego roku przeprowadza akcję edukacyjną "Bezpiecznie z prądem" dla dzieci szkolnych i przedszkolaków i w ramach tej akcji stworzyła serwis edukacyjny www.enionek.pl. Serwis ten polecamy również rodzicom i nauczycielom jako inspirację jak zapoznawać dzieci postępowania z prądem.

 

Bezpieczny plac zabaw

Bezpieczny plac zabaw

Zanim Twoje dziecko pójdzie się bawić porozmawiaj z nim o zagrożeniach, jakie mogą się pojawić na placu zabaw.  Następnie idźcie razem się pobawić.

W drodze na plac zabaw zwróć uwagę na zagrożenia takie jak: ruchliwe ulice lub podejrzane sąsiedztwo i powiedz dziecku jak w tych miejscach powinno się zachować.

Więcej…
 


Strona 1 z 4

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt