Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczny dom i mieszkanie "Bezpieczny Dom" - porady ekspertów Konsalnetu

"Bezpieczny Dom" - porady ekspertów Konsalnetu

 

bezpieczny domStyczeń i luty to okres wyjazdów na wypoczynek, podczas którego bardzo często nie przywiązujemy wagi do bezpieczeństwa naszego mieszkania. Podczas dłuższej nieobecności lokatorów najczęściej dochodzi do kradzieży i włamań. Złodzieje wykorzystują nie tylko nieobecność gospodarzy, ale także niewystarczające zabezpieczenie lokum.

 

O tym jak najbardziej skutecznie zadbać o bezpieczeństwo domów i mieszkań ? radzą eksperci z firmy Konsalnet, która od wielu lat zajmuje się ochroną budynków i lokali mieszkalnych, ich monitoringiem czy obsługą systemów alarmowych. Z danych policji wynika, że podczas wyjazdów zimowych aktywność złodziei wzrasta ? nawet kilkakrotnie.

? Pozostawienie mieszkania bez odpowiednich zabezpieczeń (drzwi czy okien antywłamaniowych, rolet zewnętrznych), przy braku współpracy z sąsiadami lub usług alarmowych i monitoringu ? stają się okazją, z której najczęściej korzystają włamywacze ? mówi Robert Wiśniewski z Konsalnetu.

Z myślą o tych, którzy wyjeżdżają i chcą by ich mieszkanie lub dom nie zostały okradzione, eksperci Konsalnet przygotowali 10 Zasad dotyczących Bezpiecznego Domu, które mówią jak najlepiej zabezpieczyć swoje mieszkanie lub dom.

- Na podstawie naszego wieloletniego doświadczenia stworzyliśmy listę typowych działań złodziei, którzy włamują się do lokali mieszkalnych. W zależności od ich zachowania

i zainteresowania, sporządziliśmy zbiór zasad, które mówią w jakich punktach należy zadbać

o bezpieczeństwo mieszkania lub domu. ? dodaje Robert Wiśniewski.

Wśród 10 Zasad Twojego Bezpiecznego Domu znajdziemy między innymi wskazówki co na czas nieobecności w mieszkaniu powinno się z niego usunąć, jakie elementy wyposażenia lokum należy poprawić lub wymienić na bardziej bezpieczne, czy wreszcie w co wyposażyć lokal by nie narazić go na włamanie.

 

Kliknij, aby powiększyć
bezpiecznny dom

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Konsalnet

konsalnet

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt