Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczne zakupy Bezpieczne zakupy

Bezpieczne zakupy

 

bezpieczne zakupy

Społeczna akcja Bezpieczne Zakupy ? rozpoczęta. Specjaliści z firmy Konsalnet radzą jak nie dać się okraść podczas świątecznych zakupów.

Eksperci Konsalnet ? jednej z wiodących firm usług security, zapewniającej bezpieczeństwo kilkuset placówek handlowych w całej Polsce ? doradzają na co zwracać uwagę podczas świątecznych zakupów i jak bezpiecznie je robić. To właśnie podczas wzmożonej fali zakupowej, jaka towarzyszy przygotowaniom do Świąt ? kupujący narażeni są na kradzieże w obiektach handlowych. Złodzieje ? najczęściej tzw. ?kieszonkowcy?- żerują bowiem na roztargnieniu i dekoncentracji klientów.

Okres przedświąteczny to tradycyjnie już czas wzmożonych zakupów. To niestety także czas, w którym złodzieje stają się znacznie bardziej aktywni.

- W okresie świątecznym odnotowujemy znaczny wzrost liczby kradzieży kieszonkowych. Złodzieje najczęściej wykorzystują nieuwagę kupujących ? mówi Adam Pawłowicz, prezes Konsalnet Holding. Naturalnym sprzymierzeńcem złodziei jest świąteczna atmosfera, jaka panuje w centrach handlowych w dniach poprzedzających Boże Narodzenie ? dodaje Adam Pawłowicz.

? Zwłaszcza chęć zrobienia ?wszystkiego na raz?, najczęściej w ostatniej chwili, a do tego tłok to główne okoliczności, jakie pomagają kieszonkowcom. Działają oni zazwyczaj nie w pojedynkę, lecz w zorganizowanych grupach ? mówi Witold Kwiatkowski z Konsalnetu.

Z myślą o klientach, którzy wybierają się na zakupy w poprzedzających Święta dniach, eksperci Konsalnet przygotowali 10 Zasad Bezpiecznych Zakupów, a także 6 punktów ?Na co najczęściej zwracają uwagę złodzieje?.

- Na podstawie naszych obserwacji sporządziliśmy swoistą mapę zakupów, ze szczególnymi punktami, gdzie klienci najbardziej narażeni są na działania kieszonkowców. Odpowiada im 10 Zasad, o co trzeba zadbać by nasze pieniądze czy karty kredytowe nie stały się łupem złodziei
? dodaje Witold Kwiatkowski.

Wśród 10 Zasad Bezpiecznych Zakupów są między innymi wskazówki jak bezpiecznie używać karty kredytowej, gdzie nosić portfel lub jak zamykać i gdzie mieć ze sobą torbę. Dodatkowo
? na co zwracać uwagę parkując i zamykając samochód, a także wskazanie, że w razie zaobserwowania podejrzanych zachowań innych osób, należy zwracać się do pracowników ochrony.

- Wierzymy że dzięki propagowaniu tych zasad, wielu klientów centrów handlowych będzie mogło czuć się bezpieczniej i rzeczywiście spędzić spokojne Święta ? mówi prezes Konsalnet Holding Adam Pawłowicz.

Konsalnet chroni ponad 600 placówek handlowych w całej Polsce, w tym wiele hipermarketów i centrów handlowych.

Kliknij, aby powiększyć
bezpieczne zakupy

 

Artykuł powstał we współpracy z firmą Konsalnet

konsalnet

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt