Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczna rodzina Wnuczek, syn, siostrzenica - kto jeszcze?

Wnuczek, syn, siostrzenica - kto jeszcze?

 

Oszustwa na wnuczkaOszuści nie śpią i co rusz wymyślają nowe "fortele" które mają na celu wyłudzenie pieniędzy od nas wszystkich. Policja apeluje -  "Uważajmy z kim rozmawiamy przez telefon i kogo wpuszczamy do domu. Bądźmy czujni!"

W ostatnich dniach po raz kolejny w kilku częściach Polski doszło do prób wykorzystywania dobroci przypadkowych osób, do których oszuści zwracali się z prośbą o pomoc. Policjanci z Włocławaka są w tej chwili na tropie "szajki" która próbowała namawiać swoich rzekomych krewnych do pomocy finansowej w celu uniknięcia skutków stłuczki samochodowej. Zazwyczaj scenariusz działania był podobny. Dzwoniący rzekomy wnuczek czy syn mówił: "miałem wypadek samochodowy, aby uniknąć konsekwencji, nie powiadamiać Policji potrzebuję pieniędzy, żeby zapłacić pokrzywdzonym za spowodowaną szkodę." W kilku przypadkach oszustom niestety udał się ten fortel. Na szczęście są i tacy, którzy zachowują czujność i nie dali złapać się w pułapkę. Tak też stało się w przypadku jednej z mieszkanek bloku przy ul. Kaliskiej we Włocławku. Zadzwoniła do niej kobieta podająca się za siostrzenicę. Poinformowała rzekomą krewną, że spowodowała wypadek drogowy i na pokrycie kosztów potrzebuje 20 tys. złotych. Na szczęście 64-letnia kobieta podejrzewała od początku, że nie jest to prawdą i nie dała się zwieść. O całym zdarzeniu poinformowała Policję.

W ręce policjantów z Bielan wpadła za to czwórka oszustów, którzy wyłudzali pieniądze na przelew błyskawiczny
http://www.policja.pl/portal/pol/1/76147/Metoda_na_wnuczka_oszukali_dwie_osoby.html?search=190615568

Pamiętajmy!!! Stosujmy zasadę ograniczonego zaufania. Nie informujmy rozmówców o swoim stanie finansowym. Zanim zdecydujemy się pomóc rzekomemu krewnemu, sprawdźmy czy osoba, za którą się podaje jest nią w rzeczywistości, czy opowiedziane zdarzenie miało miejsce. O swoich wątpliwościach poinformujmy najbliższych lub Policję!

Wszystkich, którzy chcą bliżej zapoznać się z tematem jak nie paść ofiarą oszustwa zapraszamy do obejrzenia materiałów dotyczących Kampanii Informacyjnej Przeciwdziałaniu oszustwom metodą "Na wnuczka" 
http://www.oszustwanawnuczka.pl/

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt