Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczna rodzina Uwaga: niebezpieczne produkty!

Uwaga: niebezpieczne produkty!

 

Urząd Ochrony Konkurencji i KonsumentówWe wrześniu br. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wpisał na listę produktów niebezpiecznych nowe pozycje. Ich posiadanie może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa i zdrowia użytkowników. Redakcja portalu www.znamibezpiecznie.pl apeluje, aby zwrócili Państwo uwagę, czy w Waszym najbliższym otoczeniu nie znalazły się te produkty.

 

 

Kategorie produktów:

- obuwie dziecięce
- krzesełko dla dzieci
- hulajnoga
- bluzka damska

Produkty niebezpieczne Obuwie dziecięce do 23 cm GUFO w kolorze granatowym. Wykonane jest z materiału skóropodobnego oraz granatowego tekstylnego materiału w jasno niebieskie kwiatki. Buty zapinane są na dwa paski z rzepami. Na paskach, przy zapięciu wytłoczone są niebieskie gwiazdki. Część wewnętrzna buta wykonana jest z ocieplanego materiału tekstylnego, a podeszwa ? z dwukolorowego tworzywa sztucznego.

W opakowaniu znajdują się również saszetki z substancją pochłaniającą wilgoć. Badania laboratoryjne wykazały zawyżony poziom biocydu fumaranu dimetylu w saszetkach, co może mieć zły wpływ na skórę dziecka.

Biocyd fumaran dimetylu jest to substancja chemiczna stosowana najczęściej jako zabezpieczenie przed grzybami, pleśniami i bakteriami. Jej obecność może jednak wywoływać reakcje alergiczne i poparzenia.

 

Produkty niebezpieczneWysokie krzesełko dla dzieci GRAPI. Krzesełko wykonane z drewna sosnowego do samodzielnego montażu. Siedzisko i oparcie krzesełka pokryte jest tworzywem sztucznym. Do produktu dołączone są elementy służące do jego montażu. Produkt może być użyty jako wysokie krzesełko dla dzieci lub jako stoliczek z małym krzesełkiem. Krzesełko wyposażone jest w pasek mocujący dziecko w kroku.

Prezes UOKiK nakazał natychmiastowe wycofanie produktu z rynku, ponieważ z uwagi na niestabilność tylnych i bocznych elementów dziecku grozi wypadnięcie.

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty nibezpieczneHulajnoga California. Wykonana jest z elementów aluminium, stali, tworzywa sztucznego oraz gumy. Koła hulajnogi zrobione są z tworzywa sztucznego i są łożyskowane, posiadają pełne ogumienie. Funkcję hamulca pełni tylny błotnik zamocowany na jednej osi, na której zamocowano również sprężynę, która umożliwia powrót do pozycji wyjściowej po zakończeniu manewru hamowania.

Produkt nie spełnia wymagań deklarowanej normy PN ? EN 14619:2006 w zakresie poprawności zastosowanych rozwiązań konstrukcyjnych, czego efektem mogą być wypadki skutkujące m.in. uszkodzeniem kończyn.

 

 

 

 

 

 

 

 

Produkty niebezpieczneBluzka damska "Fairfaery". Jest produktem włókienniczym, wzorzystym, w kolorach: czarnym, białym, szarym i czerwonym. Dekolt bluzki jest zapinany na nity. Bluzka ma krótkie rękawy.

Produkt stwarza zagrożenie ze względu na obecność niklu w metalowych nitach przy dekolcie. Zgodnie z załącznikiem nr 11 do rozporządzenia Rady Ministrów z dn. 6 kwietnia 2004 r. w sprawie bezpieczeństwa i znakowania produktów włókienniczych, nikiel nie może być stosowany jako powłoka w akcesoriach.

Nikiel jest pierwiastkiem chemicznym posiadającym właściwości rakotwórcze i alergiczne. Jest na niego uczulonych ok. 50 mln Europejczyków.

 

 

Dane szkodliwych produktów

Lp. Nazwa produktu Model produktu Kod produktu Kraj pochodzenia
1. Obuwie dziecięce GUFO w kolorze granatowym C42ESL01 3354960000301 Chiny
2. Wysokie krzesełko dla dzieci GRAPi art. nr 4032-ECO Brak danych Polska
3. Hulajnoga CALIFORNIA S 1784 XXL1784 5901632072586 Chiny
4. Bluzka damska FAIRFAERY Fairfaery Brak danych Brak danych

 

* Zdjęcia dzięki uprzejmości Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt