Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama
Start Rodzina Bezpieczne dziecko TÜV sprawdza place zabaw "NIVEA"

TÜV sprawdza place zabaw "NIVEA"

 

Nivea plac zabawBezpieczeństwo placów zabaw budowanych przez NIVEA w ramach akcji "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" jest sprawdzane przez ekspertów Laboratorium Mechanicznego TÜV Rheinland Polska. Pierwsze place zabaw po przejściu odbiorów technicznych zostały oddane użytkownikom z początkiem wiosny.

W ramach konkursu  "100 placów zabaw na 100 lat NIVEA" w październiku 2011 roku, głosami lokalnych społeczności wyłonionych zostało 100 miejsc w Polsce, gdzie powstaną place zabaw NIVEA. Akcja zbliża się do finału, w którym zwycięskim gminom przekazane zostaną nowe, bezpieczne miejsca zabaw dla dzieci. Obiekty, zaprojektowane po konsultacjach z psychologami i fizjoterapeutami dziecięcymi, wykonuje firma mająca długoletnie doświadczeniem w budowie placów w całej Polsce. Kontrolę bezpieczeństwa NIVEA powierzyła ekspertowi - Laboratorium Mechanicznemu TÜV Rheinland Polska, posiadającemu akredytację PCA.

Eksperci TÜV Rheinland Polska przeprowadzą inspekcje kontrolne wszystkich 100 placów zabaw. Do ich zadań należy sprawdzenie dokumentacji, zbadanie bezpieczeństwa zamontowanych urządzeń oraz nawierzchni zastosowanych na placach, a także weryfikacja stref bezpieczeństwa wokół poszczególnych urządzeń. Kontrola polegać będzie także na sprawdzeniu jakości wykonanych robót budowlanych. W przypadku nie stwierdzenia usterek, dla każdego obiektu zostanie wystawiony certyfikat BQI (Building Quality Inspection, czyli Budowlana Inspekcja Jakościowa), potwierdzający spełnienie światowych standardów z zakresu techniki i bezpieczeństwa.

Na początku wiosny eksperci TÜV Rheinland Polska przenieśli swoje laboratorium na place w województwach dolnośląskim, opolskim i wielkopolskim. Akcja obejmie całą Polskę i potrwa do połowy 2012 roku, kiedy planowane jest oddanie setnego placu

TÜV Rheinland Polska jest liderem na rynku usług certyfikacyjnych i badawczych w Polsce. Spółka jest częścią międzynarodowego koncernu TÜV Rheinland Group, działającego w Niemczech od 140 lat. Polski oddział w trakcie kilkunastu lat działalności (od 1994 r.) zdobył pozycję eksperta w dziedzinie certyfikacji wyrobów, technologii, systemów zarządzania i personelu na krajowym rynku. Wśród klientów TÜV Rheinland Polska znajdują się obecnie największe przedsiębiorstwa m. in. z branży spożywczej, budowlanej, energetycznej i medycznej. Więcej informacji: www.tuv.pl

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt