Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Pierwsza pomoc Film - Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

Film - Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

 

fim instruktażowy z pierwszej pomocy, podatwowe zabiegi ratujące życie (BLS)

Oddajemy w Państwa ręce film instruktażowy pierwszej pomocy:

Pierwsza pomoc - zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

Zapraszamy do oglądania!

 

Kilka dni temu cały kraj obiegła informacja o bohaterskim postawie dyspozytora Państwowej Straży Pożarnej
w Białymstoku, który w trakcie rozmowy telefonicznej instruował matkę w jaki sposób ma ona prowadzić reanimacje swojego dziecka, które przestało właśnie oddychać. Ta historia zakończyła się szczęśliwie. Każdy z nas powinien posiadać tą podstawową wiedzędotyczącą ratownictwa by w sytuacji zagrożenia zacząć jak najszybciej działać.

Poniżej zamieszczamy dla państwa dwa filmy instruktażowe prawidłowego wykonywania podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u noworodków, niemowląt i dzieci, u których stwierdzono brak oddechu. Przedstawiony schemat postępowania przeznaczony jest dla wszystkich osób, chcących w prawidłowy sposób udzielić pierwszej pomocy dzieciom. W wyniku różnic anatomicznych jak i fizjologicznych związanych z rozwojem dziecka, konieczna jest znajomość różnic w schemacie postępowania w zależności od wieku poszkodowanego. Pierwszy filmik dotyczy dzieci, które ukończyły 1 rok życia. Pierwsza część filmu jest to pokaz całego postępowania wykonywany w czasie rzeczywistym, natomiast druga ma dodany komentarz w formie napisów. Szczegółowe informację zawarte będą w części szkoleniowej dotyczącej pierwszej pomocy u dzieci. Drugi filmik dotyczy noworodków i niemowląt, czyli dzieci poniżej 1 roku życia. W związku ze znacznymi różnicami w budowie oraz proporcjonalnie małym ciałem w stosunku do dorosłego człowieka różnice w postępowaniu naszymi najmłodszymi potomkami są bardzo ważne.

Osoby zarejestrowane mają możliwość pobrania filmów w lepszej jakości

 

Ważne:

Jeżeli jesteśmy świadkiem sytuacji podczas której zmuszeni będziemy do wykonaniajakichkolwiek czynności w celu ratowania zdrowia i życia poszkodowanego i zapomnimyróżnic postępowania w schemacie podstawowych zabiegów resuscytacyjnych u dziecipostępujmy wówczas tak jak w schemacie dla dorosłych. Pamiętajmy, iż nie zrobienie nic dla dziecka będącego w potrzebie, w szczególności dla dziecka które nie oddycha jestbardziej niekorzystne w dalszym rokowaniu.

Pierwsza pomoc na miejscu zdarzenia (podczas braku oddechu samo uciskanie klatkipiersiowej) zwiększa szansę uratowania osoby będącej bez oddechu. Stwierdzono, iż znaczniezwiększa się procent uratowanych osób, u których przed przybyciem pogotowia ratunkowegopodjęto próbę ratowania poprzez uciskanie klatki piersiowej i wykonywanie oddechówratowniczych. Przykład z Białegostoku pokazuje jak ważne jest pierwsze ogniwo łańcucharatunkowego, którym jesteśmy My, czyli osoby będące na miejscu nagłego zdarzenia.Dla osoby będącej w potrzebie, a w szczególności dla małego, bezbronnego dzieckaważne jest prawidłowe wypełnienie czasu pomiędzy wystąpieniem nagłego zdarzenia, aprzybyciem zespołu pogotowia ratunkowego. W tym czasie dziecko nie może pozostać samo! Pamiętajmy, iż po drugiej stronie słuchawki telefonu o numerze 999 lub 112, jest osoba, któraudzieli nam wskazówek w jaki sposób mamy prawidłowo postępować w oczekiwaniu nafachową pomoc.

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Aspiryna przyjmowana w niewielkiej dawce zapobiega rakowi i zmniejsza ryzyko przerzutów - informuje pismo The Lancet". Trzy nowe badania po raz kolejny wskazują na przeciwnowotworowe działanie aspiryny. Wbrew wcześniejszym analizom, które wskazywały na ochronne działanie aspiryny dopiero po 10 latach jej przyjmowania, prof. Peter Rothwell z Oxford University (W. Brytania) wykazał, że taki efekt może wystąpić już po trzech lub pięciu latach. Tak wynika z analizy 51 badań obejmujących ponad 77 000 pacjentów. Co więcej, wydaje się, że aspiryna zapobiega przerzutom nowotworów.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt