Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Pierwsza pomoc Spektakl edukacyjny - "Przebudzenie"

Spektakl edukacyjny - "Przebudzenie"

 

?PRZEBUDZENIE? to uniwersalny spektakl dla widzów w każdym wieku.
Bajkowa forma pozwoliła autorom sztuki, Iwonie Kusiak i Cezaremu Żołyńskiemu,
na alegoryczne przedstawienie tragicznego zdarzenia, do jakiego doszło rok temu na jednej z gorzowskich ulic.

21-letnia studentka Marta Piekarz biegła na przystanek autobusowy, gdy jej serce stanęło. Nikt z obecnych tam ludzi nie podjął się resuscytacji.

Po roku ciężkiej walki i rehabilitacji, Marta opuściła nas. Gdyby nie ludzka obojętność, taka sytuacja nie miałaby miejsca. Gdyby tylko ktoś pomógł? Obojętność, brak życzliwości i chęci niesienia pomocy stały się inspiracją do powstania sztuki, której akcja rozgrywa się w bajkowym królestwie.

Mieszkańcy zapadają tam na tajemniczą chorobę, na którą nie ma lekarstwa; stają się nieczuli i obojętni na krzywdę innych, a ich serca powoli zamieniają się w kamień? W tym samym czasie Królewna znajduje misia z oderwanym uchem i postanawia szukać dla niego ratunku. Niestety, nikt nie chce jej pomoc ? ani zajęci swoimi arcyważnymi sprawami Król i Królowa, ani kolejne osoby, które spotyka na swojej drodze. Królewna zaczyna tracić nadzieję... Czy znajdzie się ktoś, do wyciągnie do niej pomocną dłoń?

?Przebudzenie? to poruszająca, bajkowa opowieść, która bez nachalnego dydaktyzmu, uczy altruizmu, empatii i serdeczności. Jedynie my sami możemy znaleźć lekarstwo na chorobę zwaną Nicością, a jest nią życzliwość w stosunku do drugiego człowieka. Nigdy nie wiadomo, kiedy sami będziemy potrzebować pomocy?

Atutem przedstawienia jest oryginalna scenografia Gustawa Nawrockiego wykorzystująca wielkoformatowe fotografie Gorzowa. Tragedia, która spotkała Martę, mogła wydarzyć się w każdym miejscu na ziemi. Bajka w sposób symboliczny przedstawia zjawisko znieczulicy i obojętności, która powoli niszczy naszą wrażliwość i zamienia serca w kamień. Ale możemy walczyć z tą chorobą i nie poddawać się jej. Spektakl ?Przebudzenie? skłania widzów do refleksji; każe zatrzymać się na chwilę i dostrzec swoje odbicie w lustrze - drugiego człowieka.

Rolę Królewny odgrywa Kamila Pietrzak. W spektaklu występują: Teresa Lisowska, Krzysztof Tuchalski, Przemysław Kapsa, Beata Chorążykiewicz, Artur Nełkowski i Edyta Milczarek.

Premiera ?Przebudzenia? odbędzie się 20 września o godz. 16.00 w Teatrze im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim.

Na spektakle zapraszamy również w dniach 22 września (godz. 10.00), 24 września (godz. 9.30, 11.30), 25 września (godz. 10.00).

Zespół Teatru im. J. Osterwy

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Warstwa ozonu osłania ziemię przed słonecznym promieniowaniem ultrafioletowym (UV). W 1982 r. naukowcy zaobserwowali na Antarktydzie, że każdej wiosny poziom ozonu w powietrzu obniża się o 50%.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt