Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Pierwsza pomoc Schładzanie - prosto z torebki

Schładzanie - prosto z torebki

 
Spis treści
Schładzanie - prosto z torebki
Przedszpitalna pomoc w przypadku oparzeń
Chłodzić oparzenie, a nie pacjenta!
Wszystkie strony

opatrunek chłodzący oparzeniePrzedszpitalna terapia chłodząca jest uznanym środkiem stosowanym jako pierwsza pomoc w przypadku oparzeń. Skuteczne zastosowanie chłodzenia może zmniejszyć rozległość oraz głębokość zniszczeń tkanek, a także zmniejszyć ból. Klasycznie stosowana jest terapia chłodzenia z użyciem zimnej, bieżącej wody jest skuteczną alternatywą leczenia rany oparzeniowej, w przypadku gdy nie mamy nic "lepszego" pod ręką do użycia. Opracowany na bazie żelu System Water-Jel jest skutecznym środkiem leczenia przedszpitalnego rany oparzeniowej, stosowanym w praktyce przedszpitalnej przez osoby udzielające pierwszej pomocy nie dysponujące specjalistycznymi środkami.

Chłodzenie oparzeń

Poprzez szybkie schłodzenie rany oparzeniowej można znacznie zmniejszyć zakres cieplnego zniszczenia tkanki skórnej. Jednym z głównych efektów działania żelu jest przerwanie niszczącego działania ciepła. Po oparzeniu nadmiar ciepła pozostaje w głębszych warstwach skóry. Chłodzenie powoduje przepływ ciepła na powierzchnię skóry i przerwanie efektu po-oparzeniowego.

Jeżeli uszkodzone ciepłem tkanki nie zostaną w porę schłodzone, to w wyniku działania efektu po-oparzeniowego oparzenie drugiego stopnia może przekształcić się w oparzenie trzeciego stopnia Po krótkim ochłodzeniu rany oparzeniowej można skutecznie zmniejszyć związany z nią ból.

Działanie przeciwbólowe jest oparte na zasadzie przerwania wydzielania substancji informacyjnych bólu (mediatorów, neuroprzekaźników) w oparzonej skórze (tromboksan, prostaglandyna, leukotrien). Oprócz tego mediatory mają kluczowe znaczenie w patogenezie oparzeń. Uwolnienie dużych ilości tych substancji powoduje powstanie zespołu wykrzepienia wewnątrznaczyniowego, obniżeniem ciśnienia krwi i wstrząsem, co może prowadzić do zespołu ostrych zaburzeń oddechowych (ARDS).

Opatrunki Water Jel na oparzenia

Water Jel jest to specjalny żel produkowany z połączenia 96% demineralizowanej, sterylnej wody ze specjalnie dobranymi składnikami żelującymi. Dodatkowo Water-Jel zawiera olejek z drzewa herbacianego o działaniu bakteriostatycznym, co pomaga zmniejszyć ryzyko zakażenia rany oparzeniowej. W przypadku ran już zainfekowanych następuje proces ich dezynfekcji.

Materiałem nośnym żelu jest wysokiej jakości opatrunek poliestrowy o specjalnej budowie, która umożliwia nieograniczony przepływ żelu przez tkaninę opatrunku.

 

opatrunek chłodzący oparzenie

 

Jałowe opatrunki oferowane są w rozmiarach od 5 x 15 cm, do 244 x 183 cm. Pod kątem oparzeń twarzy przygotowano specjalną maskę na twarz. Maska ta może być stosowana nawet u pacjentów zaintubowanych. Opatrunki Water-Jel są pakowane jałowo i mogą być przechowywane przez 5 lat.

 

opatrunek chłodzący oparzenie twarzy

  

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Częsta jazda na rowerze sprzyja impotencji u mężczyzn. Ale u kobiet może również powodować zaburzenia, np. mniejsze odczuwania bodźców seksualnych w narządach płciowych - sugerują badania opublikowane przez "The Journal of Sexual Medicine".

Dr Marsha K. Guess z Yale School of Medicine wyjaśnia, że u mężczyzn podczas jazdy rowerem dochodzi do ucisku nerwów oraz naczyń krwionośnych prostaty, co sprzyja zaburzeniom erekcji. We wcześniejszych badaniach dr Steven M. Schrader z National Institute for Occupational Safety and Health zauważył, że często występują one u policjantów patrolujących dzielnice miast rowerami.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt