Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Pierwsza pomoc Podstawowe zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

Podstawowe zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta

 
Spis treści
Podstawowe zabiegi resuscytacyjne - dzieci i niemowlęta
Sekwencja działań cz. I
Sekwencja działań cz. II
Wszystkie strony

resuscytacjaW dzisiejszym otaczającym nas świecie ? w gazetach, radio i telewizji coraz większą uwagę zwraca się na udzielanie pierwszej pomocy potrzebującym. Co pewien czas słyszymy, że dzięki znajomości zasad BLS (Podstawowe Zabiegi Resuscytacyjne) oraz praktycznej umiejętności prowadzenia resuscytacji krążeniowo ? oddechowej uratowano ludzkie życie.  Coraz chętniej angażujemy się w akcje o tematyce pierwszo -pomocowej, a także wykazujemy chęć niesienia pomocy. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy potrzebującym jest dziecko.

Paraliżuje nas strach i obawa ?zrobienia gorszej krzywdy?. Boimy się, że wiedza, którą posiadamy na temat pierwszej pomocy jest zbyt mała, niewystarczająca. Czy postępowanie z dzieckiem jest takie samo jak z dorosłym?

Ogromnie ważne jest jednak dla naszego małego potrzebującego szybkie wdrożenie procedur BLS oraz powiadomienie odpowiednich służb medycznych. Nie wymaga to od nas używania żadnych dodatkowych przyrządów.


Przystępując do działań ratunkowych już na samym początku staramy się zapewnić sobie osobę,
która będzie w stanie nam pomóc, a w razie konieczności powiadomi zespół ratunkowy.


Gdy jesteśmy sami, w sytuacji zatrzymania krążenia u dziecka konieczne jest prowadzenie jednominutowego BLS zanim pozostawimy dziecko w celu wezwania pomocy. Takie postępowanie ma swoje uzasadnienie. Większość zatrzymań krążenia u dzieci wynika z hipoksji i dlatego natychmiastowe natlenienie jest najpilniejszą potrzebą.
1- minutowy BLS jest ważniejszy niż szybki dostęp do defibrylatora, ponieważ najczęstszym zaburzeniem rytmu serca u dzieci jest bradykardia prowadząca do asystolii (asystolia nie jest rytmem do defibrylacji). 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Naukowcy z USA stwierdzili, że w mózgu osób cierpiących na bóle pleców, kurczą się obszary związane z odczuwaniem emocji i myśleniem. Nie uzyskali jednak jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, czy bóle pleców są przyczyną, czy jedynie skutkiem zmian w mózgu.

Badania nad konsekwencjami bólów w plecach zapoczątkował dr Vania Apkarian z Northwestern University w Chicago. Do podjęcia badań w tej dziedzinie zainspirowały go wcześniejsze obserwacje osób z bólami pleców, u których stwierdzono zmiany w tzw. istocie szarej w mózgu, odpowiedzialnej za proces uczenia się i zapamiętywania.

Zdaniem Apkariana potwierdzenie, że to bóle pleców powodują zmniejszanie się w mózgu obszarów odpowiedzialnych za funkcje umysłowe może stanowić prawdziwy przełom w medycynie.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt