Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama

Polecamy

 


Polecamy strony internetowe kampanii społecznych promujących bezpieczeństwo.

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Jesteśmy sygnatariuszem Europejskiej Karty Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

W drogę bez promili. Celem kampanii jest wzrost świadomości społecznej na temat przyczyn zdarzeń drogowych (ze szczególnym uwzględnieniem nietrzeźwych kierujących) wśród młodzieży szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

STOP pijanym kierowcom

STOP pijanym kierowcom - portal poświęcony bezpieczeństwu na drodze.
Save Lives

Save Lives - kapmania społeczna firmy Philips, producenta defibrylatorów.

Automatyczny defibrylator zewnętrzny (AED) pozwala uratować życie osobie, u której wystąpiło nagłe zatrzymanie krążenia...

Prowadzę - jestem trzeźwy Trzeźwość to program edukacyjny, którego celem jest promowanie zdrowego i trzeźwego stylu życia.
Bezpieczny przejazd-zatrzymaj się i żyj!

Bezpieczny przejazd - Celem kampanii jest zwiększenie bezpieczeństwa na przejazdach kolejowych.

Potrafię ratować! Tak łatwo uratować życie- Każdego roku w Europie z powodu nagłego zatrzymania krążenia umiera 700 000 osób rocznie - w Polsce jest to ok. 40 000 osób. Wiele z tych osób można by uratować...
Brałeś? nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada. Ratuj dziecko gdy się zakrztusi - Pozornie błahe zachłyśnięcie się dziecka płynem czy kawałkiem pokarmu, poprzez zatrzymanie dopływu krwi do mózgu może spowodować poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia.
Brałeś? nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada. Kampania ?Brałeś? Nie jedź! Po narkotykach rozum wysiada? ma uzmysłowić młodym ludziom niebezpieczeństwa prowadzenia pojazdów pod wpływem narkotyków. Jest skierowana zarówno do kierowców, jak i pasażerów.
użyj wyobraźni Użyj Wyobraźni to ogólnopolska kampania społeczna, której celem jest zwrócenie uwagi na najbardziej niebezpieczne zachowania na drogach. Wystarczy tylko użyć wyobraźni

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa dzieci w Internecie oraz nagłośnienie tematu bezpieczeństwa online.

Orlen - bezpieczne drogi

Orlen - bezpieczne drogi to kampania społeczna promująca bezpieczeństwo w czasie podróży samochodem. Mówi między innymi o potrzebie przerwy w drodze.

Dokumenty zastrzeżone

System dokumenty zastrzeżone promuje informacje dotyczące zastrzegania utraconych dokumentów w celu uniknięcia ich wykorzystania przez niepowołane osoby.
 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Najnowsze badania przeprowadzone przez naukowców z Peninsula College of Medicine & Dentistry (PCMD) w Wielkiej Brytanii wydają się popierać tezę, że kontrola ciśnienia tętniczego powinna być wykonywana na obu rękach.

Choć zgodnie z obowiązującymi wytycznymi ciśnienie powinno być mierzone na obu rękach, ankiety przeprowadzone wśród lekarzy ujawniły, że nie robią oni tego zbyt często. 
"Nasze wyniki wskazują, że różnica pomiędzy ciśnieniem skurczowym na prawej i lewej ręce wynosząca 10 mmHg może pomóc w identyfikacji pacjentów z grupy ryzyka, którzy wymagają dalszej oceny stanu naczyń krwionośnych" - powiedział dr Christopher Clark, prowadzący badania. Różnicę tę naukowcy wiążą z chorobami naczyń obwodowych. Przebiegają one zwykle bezobjawowo, ale mogą prowadzić do zwężenia lub niedrożności tętnic. Natomiast rozbieżność wynosząca 15 mmHg może świadczyć o ryzyku chorób naczyń mózgowych, a także o zwiększonym o 70 proc. ryzyku zgonu z powodu chorób układu krążenia. Nie jest przy tym istotne, na której ręce wartość ciśnienia jest wyższa. 

Źródło: Lancet 2012, doi:10.1016/S0140-6736(11)61710-8.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt