Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpieczny kierowca Miejski Szlak Bezpieczeństwa

Miejski Szlak Bezpieczeństwa

 

Narodowy Eksperyment BezpeczeństwaCentrum Warszawy zamieniamy w poligon doświadczalny! Przejdź w niedzielę (19 czerwca br) wytyczony szlak i weź udział w serii niezwykłych eksperymentów.

Między ulicami Marszałkowską, Elektoralną, Żelazną i Alejami Jerozolimskimi rozlokowanych zostanie kilkadziesiąt punktów, w których warszawiacy będą mogli doświadczyć, czym tak na prawdę jest bezpieczeństwo drogowe. Będzie można samodzielnie namierzyć kierowców fotoradarem, przejść kurs udzielania pierwszej pomocy czy sprawdzić, co dzieje się z ludzkim ciałem podczas dachowania. Dla dzieci przygotowano specjalne atrakcje w przyjaznym im otoczeniu - w parkach i na placach zabaw. Organizatorzy odkryją ponadto przed uczestnikami eksperymentu niezwykłe miejsca w Warszawie. Udział w zabawie to m.in. niepowtarzalna okazja, by zwiedzić centrum zarządzania ruchem na drogach krajowych, które codziennie przez 24 godziny na dobę monitoruje ruch pojazdów w całym kraju, przetwarza informacje o wypadkach i analizuje warunki atmosferyczne.

Jak znaleźć punkty z atrakcjami? Wystarczy spacerować w niedzielę przez centrum Warszawy, by natknąć się na jeden z nich. W każdym punkcie otrzymamy mapę, która poprowadzi nas dalej. - W naszym eksperymencie wykorzystujemy przestrzeń miejską, by bezpieczeństwem drogowym zainteresować każdego przechodnia - tłumaczy Andrzej Maciejewski, zastępca Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad. - Będziemy tego dnia na chodnikach, skwerach, parkach i parkinach w samym centrum Warszawy. Nie będzie nas trudno znaleźć - dodaje.

Punkty podzielono na dwa rodzaje. W jednych będzie można zdobyć wiedzę niezbędną do prawidłowego wykonania eksperymentów. Wskazówki przekazywać będą agenci, albo informacji trzeba będzie szukać na planszach lub wlepkach. Każdemu punktowi z wiedzą odpowiada punkt praktyczny, w którym trzeba będzie wykonać zadanie. Kolejność odwiedzania punktów jest dowolna. Każdy sam wytycza sobie trasę, sam decyduje, gdzie zaczyna i gdzie kończy miejski eksperyment bezpieczeństwa. 19.06 organizatorzy czekają z mapami wyznaczającymi obszar gry przy wejściu do Ogrodu Saskiego ( skrzyżowanie ul. Królewskiej i Marszałkowskiej) od godz. 10.00 do 16.00.

Niedzielna akcja to element Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa "Weekend bez ofiar", organizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad. Celem przedsięwzięcia jest zminimalizowanie liczby wypadków drogowych, zwłaszcza w pierwszy wakacyjny weekend 24-26 czerwca 2011 r. Partnerami akcji są Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.

 

Źródło: informacja prasowa

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

W 1977 roku Chicago, jako pierwsza większa metropolia, miało możliwość zlokalizowania miejsca, z którego dzwoni osoba zgłaszająca. Technologia ?udoskonalonego 911? umożliwia zlokalizowanie osoby dzwoniącej i na podstawie informacji pochodzących od dostawcy usług telefonicznych wyświetlenie danych na ekranie komputera u dyspozytora. W niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie nawet bardzo szczegółowych informacji (np. o numerze wewnętrznym w biurze); pomaga to służbom pracującym w terenie zlokalizować dzwoniąca osobę. Taki system jest dzisiaj rozpowszechniony w wielu miejskich i podmiejskich obszarach.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt