Rozmiar czcionki: 

 • Increase font size
 • Default font size
 • Decrease font size
Błąd
 • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpieczny kierowca Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w aucie?

Czy Twoje dziecko jest bezpieczne w aucie?

 

Narodowy Eksperyment BezpieczeństwaCzy wiesz jak zapewnić bezpieczeństwo Twojego dziecka w samochodzie. Być może Twoje auto jest fabrycznie wyposażone w elementy podnoszące bezpieczeństwo dzieci podczas podróży, ale nie wiesz jak z nich korzystać? Na te pytania znajdziesz odpowiedź już w najbliższą niedzielę w Warszawie w Parku Szymańskiego.

5 czerwca br. w godzinach 10.00- 19.00 odbędzie się rodzinny piknik "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze". Wejście na od ul. Elekcyjnej. Wstęp wolny.

Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji związanych z bezpieczeństwem drogowym:

 • największe i najnowocześniejsze w Polsce miasteczko ruchu drogowego
 • egzamin na kartę rowerową,
 • pokazy obowiązkowego i zalecanego wyposażenia rowerów,
 • porady ekspertów dotyczące pakowania bagażu na wyjazdy rodzinne oraz bezpiecznego przewożenia rowerów samochodem,
 • ćwiczenia z udzielania pierwszej pomocy medycznej - zarówno dzieciom, jak i osobom dorosłym,
 • symulatory dachowania i zderzenia,
 • pojazdy elektryczne,
 • wystawa pojazdów i sprzętu ratownictwa drogowego,
 • wiele konkursów, zabaw i atrakcji przygotowanych specjalnie z myślą o dzieciach.

Piknik Rodzinny "Bezpieczne dziecko w podróży i na drodze" odbywa się w ramach programu "Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa" organizowanego przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad oraz ogólnoświatowej "Dekady Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Drogowego" prowadzonej w Polsce przez Parlamentarny Zespół ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. Program Pikniku, choć siłą rzeczy realizowany lokalnie, skierowany jest do wszystkich uczestników ruchu drogowego w całej Polsce.

Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa ma zbudować wokół idei bezpieczeństwa drogowego narodową koalicję wszystkich uczestników ruchu drogowego: kierowców, pasażerów, rowerzystów i pieszych. Najważniejszym elementem akcji, a także gwarancją jej sukcesu, jest przyłączenie się jak największej liczby osób, które stosować będą zasady bezpiecznego poruszania się po drogach. W ramach Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa przez cały czerwiec w różnych miastach Polski odbywać będą się pikniki edukacyjne.

Harmonogram wszystkich imprez narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa dostępny na www.weekendbezofiar.pl

Organizatorem Pikniku jest Fundacja Na Rzecz Poprawy Bezpieczeństwa Wszystkich Uczestników Ruchu Drogowego "Jedź Bezpiecznie".

Organizatorem Narodowego Eksperymentu Bezpieczeństwa ?Weekend bez Ofiar? jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oraz Partnerzy przedsięwzięcia: Krajowa Rada Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Ministerstwo Zdrowia, Komenda Główna Państwowej Straży Pożarnej, Komenda Główna Policji, PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., Komenda Główna Żandarmerii Wojskowej, Lotnicze Pogotowie Ratunkowe oraz Główny Inspektorat Transportu Drogowego. Patronat honorowy objął Minister Infrastruktury. Akcję wspierają media ogólnopolskie i regionalne.

Źródło: informacja prasowa

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Wypadki we własnych domach zdarzają się znacznie częściej niż wypadki drogowe. Urazy ciała powstają wskutek potknięcia się, przytrzaśnięcia palców drzwiami, przygniecenia ciężkimi przedmiotami, oparzenia gorącą wodą lub podpalenia sofy.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt