Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpieczny kierowca Jak przygotować rower?

Jak przygotować rower?

 

Weekend bez wypadkuZanim ruszysz na rowerową wycieczkę, sprawdź czy jesteś do niej odpowiednio przygotowany. Rowerzyści to uczestnicy wielu tragicznych wypadków drogowych! Bezpieczny rowerzysta to przede wszystkim widoczny rowerzysta. Sprawdź czy twój rower ma wszystkie wymagane prawem światła: z przodu białe lub żółte, z tyłu czerwone i dodatkowo czerwony odblask w kształcie innym niż trójkąt.

Dopuszcza się doświetlenie pedałów i kół żółtymi odblaskami. Światło przednie nie może być migoczące, z tyłu natomiast  ręcz zaleca się lampy pulsacyjne, bo kierowcy jednoznacznie kojarzą je z rowerzystami. Większą widoczność zapewniają też odblaskowe dodatki w ubiorze, opaski na ręce i nogi. Choć polskie prawo nie wymaga noszenia kasków, to są one zalecane.

Czasami przyrównuje się je do samochodowych pasów bezpieczeństwa, bo podczas upadku pochłaniają dużą część energii i chronią przed urazami. Dobrze  obrany kask powinien być dopasowany do kształtu głowy i solidnie się na niej trzymać, ale nie może uciskać ? lekkie uwieranie podczas mierzenia   sklepie w czasie rowerowego rajdu może okazać się udręką. Dla rosnących stale dzieci nie można więc kupować kasków kilka numerów za dużych, bo nie spełnią swojego zadania. Warto także pamiętać, że nie chroni też kask, który uległ jakiemukolwiek uszkodzeniu.

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

Masz problemy ze wzwodem? Idź do kardiologa. Zaburzenia erekcji to potężny sygnał ostrzegający przed zawałem serca - dowiedli naukowcy z Hongkongu i Włoch. Na łamach ?Journal of the American College of Cardiology? (JACC) opublikowano wyniki dwóch programów badawczych, które dowodzą, że związek seksu z sercem jest o wiele silniejszy, niż uważano.

Więcej …

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt