Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Błąd
  • Nieudane wczytanie danych z kanału informacyjnego.
Reklama
Start Bezpieczne finanse Bezpieczne wakacje dla naszych finansów

Bezpieczne wakacje dla naszych finansów

 

Bezpieczne wakacje dla naszych finansówW trakcie wakacji powinniśmy szczególnie zwrócić uwagę na karty płatnicze i dokumenty, pozwoli to na spokojny wypoczynek. Większość niebezpiecznych sytuacji w trakcie urlopów prowokujemy sami, 16% badanych nosi przy sobie zapisany kod PIN i korzysta z niego w trakcie dokonywania transakcji - wynika z pierwszej edycji poradnika "Bezpieczne wakacje dla naszych finansów" przedstawionego przez Związek Banków Polskich na konferencji prasowej w dniu 21 czerwca w Klubie Bankowca.

Pobierz poradnik

Bezpieczne wakacje dla naszych finansów

W konferencji udział wzięli Prezes Związku, Krzysztof Pietraszkiewicz, Wiceprezes Mieczysław Groszek, Tadeusz Białek, Dyrektor w ZBP, Grzegorz Kondek, ze Związku Banków Polskich, koordynujący prace społecznej Kampanii Informacyjnej Systemu Dokumenty Zastrzeżone i Jędrzej Grodzicki, Doradca Prezesa .

Bezpieczne wakacje dla naszych finansów

Banki stale informują klientów o podstawowych zasadach bezpieczeństwa związanych z korzystaniem z kart płatniczych i kredytowych. Niestety jak pokazują badania przygotowane przez TNS Pentor na zlecenie Związku Banków Polskich wiele z nich jest łamanych. Zastosowanie tylko kilku porad zawartych w przygotowanym przez ekspertów ZBP poradniku z całą pewnością pozwoli w pełni cieszyć się spokojnym wypoczynkiem.

-Okres wakacyjny to czas, w którym jesteśmy szczególnie narażeni na utratę lub kradzież dokumentów oraz kart płatniczych a tym samym możemy stać się ofiarami przestępstwa. W kurortach panuje duży tłok, jesteśmy bardziej rozluźnieni, nie zwracamy uwagi na portfele i dokumenty - to sytuacje które prowokują potencjalnych przestępców do działania. Zachowanie zdrowego rozsądku eliminuje jednak większość zagrożeń. Warto zwrócić na to uwagę, aby urlop był faktycznie czasem spokojnego wypoczynku. -  mówi Krzysztof Pietraszkiewicz, Prezes ZBP

W trakcie wakacji powinniśmy również pamiętać o bezpieczeństwie naszych dzieci i ich spokojnym wypoczynku. Przez wiele lat tradycyjnym sposobem zaopatrywania dzieci przed wyjazdem było przekazanie im znacznych środków finansowych, tak aby wystarczyły na całą wycieczkę. Takie podejście ma kilka istotnych wad. Po pierwsze jeśli dziecko zgubi portfel lub ktoś go ukradnie traci wszystkie środki, po drugie skuszone wysokością posiadanych kwot może wydać je zbyt szybko.

- Rodzicom można śmiało polecić założenie konta dla swoich pociech. Banki oferują szereg propozycji dla dzieci, które wskazane wyżej wady eliminuje. Rodzicie mogą kontrolować wysokość jednorazowych lub dziennych wydatków z domu poprzez system e-bankingu. Nie ma również problemu z różnymi walutami, koniecznością wymiany przed wyjazdami. W przypadku gdy zabraknie środków można je łatwo uzupełnić kolejnym przelewem. - dodaje Mieczysław Groszek, Wiceprezes ZBP

Źródło: zbp.pl

 

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Czy wiesz, że...

W 1977 roku Chicago, jako pierwsza większa metropolia, miało możliwość zlokalizowania miejsca, z którego dzwoni osoba zgłaszająca. Technologia ?udoskonalonego 911? umożliwia zlokalizowanie osoby dzwoniącej i na podstawie informacji pochodzących od dostawcy usług telefonicznych wyświetlenie danych na ekranie komputera u dyspozytora. W niektórych przypadkach możliwe jest uzyskanie nawet bardzo szczegółowych informacji (np. o numerze wewnętrznym w biurze); pomaga to służbom pracującym w terenie zlokalizować dzwoniąca osobę. Taki system jest dzisiaj rozpowszechniony w wielu miejskich i podmiejskich obszarach.

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Blog Redaktora Naczelnego

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt