Rozmiar czcionki: 

  • Increase font size
  • Default font size
  • Decrease font size
Reklama

Rady SpongeBoba

 

KanciastoportyW ciągu jednego roku, na skutek nieprzestrzegania przepisów ruchu drogowego i ignorowania podstawowych zasad bezpieczeństwa, kilka szkolnych klas znika z powierzchni ziemi. Stąd pomysł na kampanię społeczną z wykorzystaniem popularnego bohatera kreskówki SpongeBoba Kanciastoportego, znanego widzom kanału dziecięcego Nickelodeon.

Jej celem jest ograniczenie liczby wypadków wśród maluchów w ich drodze do przedszkola i szkoły. "Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba", przez zabawę i interakcję, ma wyrabiać nawyk bezpiecznego zachowania dzieci na drodze. Dziecko poznaje zasady ruchu drogowego, które obowiązują go jako pieszego, rowerzystę, a także jako pasażera.

Obejrzyj teledysk ?Bezpieczna Droga z Radami SpongeBoba?:

Błędy popełniane w ruchu drogowym przez najmłodszych często wynikają z etapu ich rozwoju:

  • nie są w stanie podzielić swojej uwagi, koncentrują się tylko na jednej sprawie, rozmowie albo zabawie;
  • nie rozumieją zagrożeń występujących w ruchu drogowym;
  • mimo że znają niektóre zasady ruchu, nie stosują ich na drodze;
  • mają duże trudności ze zlokalizowaniem źródła dźwięku, oceną odległości i prędkości.

SpongeBob nie poucza, ale w ciekawy sposób angażuje dzieci i przez zabawę zmusza do myślenia. Dziecko poznaje zasady bezpiecznego zachowania na drodze, odpowiadając na zadane przez SpongeBoba pytania. Odpowiedzi skonstruowane są w dowcipny sposób, dzięki czemu najmłodsi nie tylko uczą się, ale także fantastycznie bawią.

Paweł Szkuta - dyrektor Sprzedaży i Marketingu News Outdoor: ?Kiedy moje pokolenie było w wieku adresatów akcji Nickelodeona, w Polsce było ok. 5 mln samochodów. Dziś jest ich blisko 20 mln, a zagrożenie, jakie stanowią, jest niewspółmiernie większe niż wtedy. Sam jestem ojcem, dlatego wiem, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nieświadome niebezpieczeństw dziecko."

W ramach kampanii ponad 50 tys. płyt DVD trafi do wszystkich szkół i przedszkoli w całej Polsce. Na płycie, poza materiałem dydaktycznym, zamieszczono teledysk z piosenką dla dzieci, której treści także promują bezpieczeństwo. Słuchając tej piosenki, ucząc się jej i powtarzając tekst, dzieci w przedszkolach i szkołach będą przyswajały sobie treści związane z bezpieczeństwem w ruchu drogowym.

Źródło: Komenda Główna Policji

 

Więcej o akcji: http://www.nick.com.pl/rady/start.html

 

Więcej artykułów:

Film promujący numer 112

Bądź na bieżąco: Zapisz się na newsletter!Subskrybuj RSS!znamibezpiecznie na facebooku!znamibezpiecznie na youtube!

Szkolenie e-learning

busyLoading...

Partnerzy

Akademia Pierwszej Pomocy szkolenia Częstochowa

Sklep apteczki instrukcja pierwszej pomocy

STaC obsługa BHP Częstochowa

Europejska Karta Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego


Szkolenia z pierwszej pomocy  |   Obsługa i szkolenia BHP Częstochowa
kontakt